Ana SayfaEkonomiEmeklilere Gizli Kredi Kumpası

Emeklilere Gizli Kredi Kumpası
E

-

Emekli Maaşı Promosyonunda Aldatmaca

Devlet kamu bankalarının tekelinde olan emekli maaşı konusunu genişletti ve artık özel bankaların da emekli maaşı verebilmelerini sağladı. Bu sayede bankalar maaş promosyonu konusunda adeta birbirleriyle yarışır duruma geldiler. Fakat bazı bankalar emeklilerin dikkatsizliklerinden faydalanarak onlara kredi çektirdi. Bankaların istedikleri kadar promosyon verme hakları bulunuyor. Sadece bu promosyonun artması için devlet baskı yaptı ve bankaların minimum promosyonu standart şartlarda 300 liraya kadar yükseldi. Normal şartlarda bir banka en fazla bu kadar promosyon verebilirken bazı bankaların absürt miktarları vaat ettiği görülüyor. Emekliye maaş promosyonu konusunda ciddi teklifler yapan bu bankaların emeklilere istemedikleri halde, çaktırmadan kredi çektirdikleri ortaya çıktı. Böylece daha fazla promosyon aldığını sanan emekli aslında mağdur oluyor ve promosyondan çok daha fazlasını kredi faizi için ödemek zorunda kalıyor.

İddaa Sıtkı Yılmaz’dan

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, maaşını bir bankaya taşıyarak 500 lira promosyon alan emeklinin kalan 50 lirasını çekerken faiz skandalıyla karşılaştığını duyurdu. Emekli kişi hesap detaylarına baktığında 5,82 liralık bir faiz gördü. Bunu banka çalışanlarına sorduğunda tatmin edici bir cevap alamadı ve tüketici olarak hakkını aradı. Daha sonra kredi çektiği anlaşılan emeklinin kredisi iptal edildi, emekliden 150 lira masraf alındı. Oysa iddaada bulunan emekli kişi kredi çekmek istemediğini, bankanın zorla verdiği söyledi. Bu konuda emeklilerin dikkatli olmaları ve benzer olaylar yaşamaları durumunda derhal tüketici hakları mahkemelerine gitmeleri gerekiyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol