Türk Meyve Sebzesi Tekrar Rusya’ya Gidebilir

0

Rusya’da Fiyatlar Düşecek

Türk meyve ve sebzelerini Rusya’ya ihracı ile Rusya’da artan meyve sebze fiyatları düşecektir. Ayrıca ülkemizde malı elinde kalan satamayan üretici için de bu büyük bir fırsat. Birçok ürünün Rusya pazarına ihracının yasaklanması sonrasında üreticide zora girmişti. Ayrıca bazı Rus firmaları yaptıkları açıklamada bir haftada Türkiye ve Rusya arasında olan işbirliğinin yeniden kurulabileceğini belirtti.

Turizmde Normale Dönebilir

Meyve sebze dışında ekonomimiz için büyük bir darbe olan turizm içinde normalleşme başlayabilir. Rusya’dan yapılan açıklamada turizm bağlarının tamamen yenilenebileceği belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada turizm amacıyla ülkemize gelen Rus vatandaşların güvenliklerinin sağlanması gerektiği terör tehdidi için gerekli önlemlerin alınması gerektiği bildirildi.

İnşaat Sektörü de Beklemede

Rusya ile ilişkilerin normale dönmesi inşaat sektöründe de büyük heyecana yol açtı. İnşaat firmaları için imza aşamasına gelen ancak bir türlü imzalanmayan anlaşmalar için umut doğdu. Firmalar yaklaşık 2 milyar dolar değerinde anlaşmanın imzalanmasını ve bir an önce projeleri üstlenmek istiyor. Rusya’da yıllardan beri büyük projeler alan inşaat firmalarımız bir süredir ilişkilerin kötü olması nedeniyle iş alamıyordu. Ancak bu normalleşme süreci ile inşaat sektörünün de normalleşmesi bekleniyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın