ICBC Turkey Yeni Evim Kredisi

0

Konutlar ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredilendirilebiliyor. 120 aya kadar vade seçenekleri mevcut. Geri ödeme planınızı kendi ekonomik durumunuza göre ayarlayıp esnek geri ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Kredi vadesi devam ettiği sürece sizin adınıza hayat sigortası da yaptırılmaktadır. Teminat olarak ise satın alacağınız konut üzerine gayrimenkul ipoteği gösterebilirsiniz.

Kullanacağınız konut kredisi kapsamında konut alımı için kullanılan kredilerde Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Banka ve Sigorta Muameleleri  Vergisi muafiyeti mevcuttur. Bu muafiyetle birlikte her ay ödeyeceğiniz taksit miktarında azalma meydana gelir.

Hangi Konutlara Kredi İmkanı Sağlanmaktadır?

ICBC Turkey Yeni Evim Kredisi yapım sürecinde olan konutlara, henüz proje halinde veya başlangıcındaki konutlara, şahısların kendi arsaları üzerine inşa ettikleri ve ruhsat çerçevesinde yapımı devam eden konutlara, 20 yaşını doldurmamış tamamlanmış konutlara konut kredisi verebilmektedir.

Konut kredisinin diğer kredilere kıyasla avantajı vadesinin daha uzun dolayısıyla da taksit tutarlarının daha düşük olmasıdır. ICBC Turkey, kredi kullandırımında müşterisinden Hayat, Konut ve Dask sigortalarının yaptırılmasını talep etmektedir.

Krediye Başvuru

Satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra, başvuru için talep edilen belgeleri eksiksiz şekilde hazırlayıp ICBC Turkey şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Banka yetkililerinin yapacağı mali değerlendirmeler ve konutun ekspertiz değerinin belirlenmesinden sonra bu belirlenen değerin %75’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından siz karar verdiğiniz ev için kendinize en uygun konut kredisinden faydalanırsınız ve bütçenize uygun bir geri ödeme planına göre ödemenizi yaparak bu eve sahip olursunuz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın