İş Bankası’ndan 120 Ay Vadeye Kadar Konut Kredisi!

0

İş Bankası’ndan Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olmak isteyenler için en esnek konut kredisi İş Bankası’ndan geldi. Buna göre dileyen kişiler İş Bankası sayesinde 5 bin liradan 1 milyon liraya kadar kredi çekebilecekler. Çekilen kredinin vade ve ödeme aralığı ise krediyi kullanan tarafından belirleniyor. Son dönemde ihtiyaç kredisi kampanyalarında gördüğümüz ertelemeli kredi fırsatı İş Bankası konut kredisi için de geçerli. Bu krediden faydalanan kişiler eğer isterlerse 1 aydan 6 aya kadar kredi erteleyebiliyorlar.

Konut kredisi almak isteyen kişilerin ödemeleri gereken belli başlı ücretler bulunuyor. Kredi tahsis ücreti, konut sigortası bedeli, hayat sigortası bedeli ve ekspertiz ücreti gibi ücretleri de bankaya ödemeniz gerekiyor. Bu kredide 500 lira tahsis ücreti, 750 lira ekspertiz ücreti, 110,63 lira rehin ücreti, 154 lira DASK, 170 lira konut sigortası ve 886,56 lira hayat sigortası bedeli bulunuyor. Bu bedeller 120 ay vadede çekilen 100 bin liralık kredi için geçerlidir.

İş Bankası konut kredisini 100 bin lira olarak çekip aylık periyotlarda ödemek isterseniz aylık 1569,54 lira ödemeniz gerekecek. Bu kredinin net faiz oranı İş Bankası tarafından 1,19 olarak belirlenmiştir. Krediyi çekerken ödediğiniz bazı ücretler, banka prosedürlerine göre kredi çeken herkesten alınıyor. Fakat son dönemdeki yasa değişiklikleri, tüketicilerin bankaya ödedikleri masrafları sonradan geri alabilmelerini sağlıyor. Bu nedenle geri alabileceğiniz bu masrafları ödeme konusunda tereddüde düşmemeniz gerekiyor. Daha sonra bir avukat yardımıyla haksız olarak sizlerden alınan masraf geri talep edebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın