Kredili Mevdua Hesabı İle Hesapta Para Olmasa da Harcama Yapabilirsiniz!

HSBC’nin sağladığı vadesiz hesaba tanımlı, kredili mevduat hesabı sayesinde yapılacak fatura, kredi kartı gibi düzenli ödemelerde hesapta hiç para olmasa bile kredili mevduat hesabı limitinden kullanılabilmektedir. Kredili mevduat hesabından yapılan harcamalar daha sonra vadesiz hesaba yüklenen miktardan otomatik olarak çekilir.

Hesap işlemlerini, dökümlerini her ay isteğe bağlı olarak adrese posta; ya da verilen mail adresine e-posta şeklinde alıp öğrenmek mümkün. Kredili mevduat hesabı limiti dahilinde vadesiz hesapta para olmadığı takdirde bile yurt içinde tüm bankamatiklerden; yurt dışında ise HSBC Banka Kartı’nın üzerinde bulunan amblemle eşleşen birçok bankamatikten nakit çekme işlemi gerçekleştirilebilir. Mağazalarda bulunan POS cihazları aracılığıyla mağazalardan alışveriş yapılabilir. Ayrıca HSBC Banka Kartı’na tanımlı bir vadesiz hesap mevcut ise yurt içindeki tüm bankamatiklerden vadesiz hesaptaki bakiyenin kullanılabilir kısmına ulaşılıp çekilebilir.

HSBC Advance müşterisi olmak için vadesiz hesaptan bir tanesi otomatik fatura talimatı olmak koşuluyla, üç düzenli ödeme talimatı verilmiş olması gereklidir. Bu ödeme talimatlarının aylık en az 500 TL tutarına ulaşması gerekmektedir. Bu ödeme talimatları doğrultusunda ödemelerin gerçekleşmesi ile müşteri HSBC Advance fırsatlarından gelecek ayın sonuna kadar faydalanabilir. Ödeme talimatları gerçekleşen HSBC Advance müşterilerinden her ayın ilk bir haftası (yedi günü) 5000 TL’ye kadar olan yeni harcamalardan faiz alınmaz. Ödeme talimatları gerçekleşen müşteriler hesap işletim ücreti ödemezler ve para transferlerini bütün yöntemlerle ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler. (Hafta içi 16.00-17.00 saatleri arası hariç.) Talimatları ödenen HSBC Advance müşterileri Modern Hesap’larındaki bakiyelerinin 2.000 TL ile 100.000 TL arasındaki kısmına sürekli olarak hoş geldin faizi kazanırlar. Banka, bu faizin oranlarını değiştirme hakkına sahiptir.

Yapılacak alışverişler otomatik olarak taksitlendirilmez. Müşteri işlemi başlattığı zaman banka tarafından müşterinin HSBC Bank sisteminde kayıtlı cep telefonuna yollanan SMS’ e geri dönüş yapıldığı zaman taksitlendirme işlemi gerçekleştirilebilir. HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı, HSBC Telefon Bankacılığı, HSBC ATM’leriyoluyla da taksitlendirme işlemi gerçekleştirilebilir.

HSBC Bank üye işletmelerden internet üzerinden yapılacak alışverişlerde tek çekim olarak gerçekleşen işlemlerin %10’luk kısmı iade edilir. Bu indirim 10 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir. Her ay için yapılacak indirim sınırı ise 10 TL olarak belirlenmiştir.

 

Kredili Mevduat Hesabı İçin Başvuru

HSBC Bank internet sitesinden ‘Hemen Başvur’ kısmından başvuru gerçekleştirilebilir. HSBC Bank; ön onay, avantaj, koşullar, kredi limiti tanımlama gibi tüm şartlarda istediği zaman istediği gibi değişiklik yapma veya durdurma hakkını gizli tutar.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın