Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Önemli Açıklamalar

0

Erken Emeklilik Olmayacak

Bakan Soylu yaptığı açıklamada erken emeklilik ile ilgili sorulan soruya yanıt verdi. Açıklamasında erken emekliliği bizde yapmak isteriz ama bunu dünyada hiçbir ülke yapmıyor diyen Bakan Soylu sisteme erken emeklilik konulduğu anda bunun sürdürülebilir olmayacağına dikkat çekti. Açıklamasının devamında bir devlet yapamayacağı bir şey için umut vermemeli diyen bakan erken emeklilik için kapıları tamamen kapadı.

1 Milyon 700 Bin Kişiyi İlgilendiriyordu

Emeklilik yaşına takılanlarla ilgili bir düzenleme yapılması halinde şu anda 1 milyon 700 bin kişinin emekli edilmesinin gerekeceğini söyleyen bakan buna gücümüzün olmadığını söyledi. Emeklilikte toplam yaşa takılan vatandaş sayısı ise 7 milyon 100 bin kişi olduğunu söyleyen bakan böyle bir düzenleme yapılamayacağınız belirtti. Eğer böyle bir düzenleme olursa ülkemizdeki gelir gider dengesinin tamamen alt üst olacağına değinen Bakan Soylu böyle bir düzenleme olmayacağının sinyalini verdi.

Engelli Memur Atamaları Devam Edecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başka bir soruda engelli atamaları hakkında soruları cevaplandırdı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrasında her yıl atandığı gibi bu yıl da engelli personel ataması yapılacağını belirtti. Değişik öğrenim seviyelerinde başvuruları alınan toplam 6 bin 113 engelli kadro için memur alımı yapılacaktır dedi. 13-22 Temmuz tarihleri arasında engelli vatandaşların başvurularını ÖSYM sitesi üzerinden yapacaklarını belirtti.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın