Emekli Maaşlarına Zam

Google Haberlere Abone Ol:

En Az Yüzde 5 Zam Olacak

Toplu sözleşme gereği yapılan maaş zammı ile Temmuz ayında en az yüzde 5 zam olacak. Ancak bunun üzerine de enflasyon farkı kadar zam alabilecekler anca bu pek de mümkün gözükmüyor. Eğer ocak haziran enflasyon oranı yüzde 6 üzerinde olursa memur ve emekli vatandaşlar enflasyon farkını da maaşlarında görebilecek. Ancak bu pek olası gözükmüyor. Çünkü ocak mayıs ayları arasındaki enflasyon rakamları yüzde 3’ün az üstünde. Ancak maaş zammı için en az yüzde 6 olması gerekiyor. Bu ihtimal pek mümkün olmasa da emekliler temmuz ayı ile birlikte yüzde 5 zamlı maaşlarını alabilecek. Bu zamla birlikte en düşük memur emeklisi maaşı 170 lira olacakken en yüksek memur emeklisi maaşı ise 10 bin 350 TL olacak.

Memur emeklilerine yapılacak bu zamla birlikte farklı yerlerden emekli olanlara farklı zamlar yapılacak. SSK BAĞ-KUR ya da memur emeklisi olan kişiler farklı günlerde maaş aldıkları gibi zam oranlarında da ufak farklılıklar olabilir. SSK VE BAĞ-KUR emeklilerini bu emekli maaş zammı ile birlikte ortalama olarak 35 ila 152 lira arasında maaş zammı alacağı düşünülüyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.