PTT’den Kefilsiz Şartsız 40 Bin Lira Kredi

0

PTT’den Emekliyi Sevindiren Haber

Gelir dağılımında orta gruba bile dahil olamayan emekliler genel olarak kredi çekemiyorlar. Gelir belgesi talebinde bulunan bankaların öngördüğü gelir emeklilerde olmadığı için krediler onaylanmıyor. Emekliyi sevindiren haber PTT’den geldi. PTT aracı olarak emeklilerin Aktifbank’tan 500 lira ile 40 bin lira arasında kredi çekebilmesini sağlayacak.

PTT emekli kredisi için başvuru Aktifbank’ta değil, herhangi bir PTT şubesinde yapılıyor. Başvuru öncesinde PTT merkezlerinde bulunan kredi formunu doldurmanız gerekiyor. PTT’nin merkez şubelerine gidenler daha kısa sürede işlem yapabilecekler. Başvuru formunu doldurduktan sonra form ilgili bankaya ulaştırılıyor, banka krediyi onaylarsa PTT hemen size haber veriyor. Bu aşamadan sonra bireysel kredi sözleşmesini imzalayarak PTT kredisinden faydalanabiliyorsunuz.

PTT emekli kredisi için belirlenen faiz oranı 1,75’tir. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler, hangi kurumdan emekli olduklarına bakılmaksızın bu krediden faydalanabiliyorlar. Üstelik PTT’den kredi çekmek için emeklilerin kefil bulmasına da gerek kalmıyor. Dolayısıyla kredi çekerken kefil ya da ipotek gibi sorunlar, PTT’nin bu kredisinde bulunmuyor.

Krediden faydalanmak isteyen kişiler başvuru esnasında kaç lira kredi çekmek istediklerini belirtmeliler. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu kredi 500 lira ile 40 bin lira arasındaki tutarlar için geçerlidir. Kredi için belirlenen maksimum vade ise 36 aydır. Vade seçenekleri 3 ile 36 ay arasında değişiyor. Bu krediden 80 yaşından daha genç olan, maaşını PTT’den alan emekliler faydalanabilir. Kredi tahsis ücreti çekilen kredi tutarının binde beşi olarak belirleniyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın