PTT’den Kefilsiz Şartsız 40 Bin Lira Kredi

Google Haberlere Abone Ol:

PTT’den Emekliyi Sevindiren Haber

Gelir dağılımında orta gruba bile dahil olamayan emekliler genel olarak kredi çekemiyorlar. Gelir belgesi talebinde bulunan bankaların öngördüğü gelir emeklilerde olmadığı için krediler onaylanmıyor. Emekliyi sevindiren haber PTT’den geldi. PTT aracı olarak emeklilerin Aktifbank’tan 500 lira ile 40 bin lira arasında kredi çekebilmesini sağlayacak.

PTT emekli kredisi için başvuru Aktifbank’ta değil, herhangi bir PTT şubesinde yapılıyor. Başvuru öncesinde PTT merkezlerinde bulunan kredi formunu doldurmanız gerekiyor. PTT’nin merkez şubelerine gidenler daha kısa sürede işlem yapabilecekler. Başvuru formunu doldurduktan sonra form ilgili bankaya ulaştırılıyor, banka krediyi onaylarsa PTT hemen size haber veriyor. Bu aşamadan sonra bireysel kredi sözleşmesini imzalayarak PTT kredisinden faydalanabiliyorsunuz.

PTT emekli kredisi için belirlenen faiz oranı 1,75’tir. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler, hangi kurumdan emekli olduklarına bakılmaksızın bu krediden faydalanabiliyorlar. Üstelik PTT’den kredi çekmek için emeklilerin kefil bulmasına da gerek kalmıyor. Dolayısıyla kredi çekerken kefil ya da ipotek gibi sorunlar, PTT’nin bu kredisinde bulunmuyor.

Krediden faydalanmak isteyen kişiler başvuru esnasında kaç lira kredi çekmek istediklerini belirtmeliler. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu kredi 500 lira ile 40 bin lira arasındaki tutarlar için geçerlidir. Kredi için belirlenen maksimum vade ise 36 aydır. Vade seçenekleri 3 ile 36 ay arasında değişiyor. Bu krediden 80 yaşından daha genç olan, maaşını PTT’den alan emekliler faydalanabilir. Kredi tahsis ücreti çekilen kredi tutarının binde beşi olarak belirleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…