Ana SayfaKredilerPTT 60 Ay Vadeli 20 Bin Lira Bayram Kredisi Veriyor

PTT 60 Ay Vadeli 20 Bin Lira Bayram Kredisi Veriyor
P

-

PTT’den Tam 60 Ay Vadeli Kredi

Bankaların ihtiyaç kredileri için sunduğu vade sayısı genelde 36’yı geçmiyor. Yani standart ihtiyaç kredilerinde en fazla 3 yılda ödemek üzere kredi çekebiliyorsunuz. Devletimizin en sağlam kurumlarından olan PTT ise tam 60 ay vadede kredi veriyor. Bayrama özel olarak düzenlenen PTT ihtiyaç kredisi, bayram kredisi tadında alınabilir.

PTT bayram kredisi almak isteyen kişiler için belli başlı şartlar bulunuyor. Krediyi almak isteyen kişilerin en fazla 75 yaşında olmaları gerekiyor. 75 yaşından daha yaşlı olan kişiler bu krediye başvuramazlar, onlar için ayrı bir kredi türü bulunuyor.

Kredi başvurusu için PTT işyerlerine başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru için gerekli evraklar kimliğiniz ve gelir belgenizdir. Eğer maaşınızı düzenli olarak PTT’den alıyorsanız sizler sadece kimliğinizle başvurabilirsiniz. Bu krediye PTT aracılığıyla başvursanız da paranızı doğrudan PTT’den almıyorsunuz. Bunun için anlaşmalı bankaları kullanmanız gerekiyor.

PTT bayram kredisi için ödemeniz gereken faiz oranı yüzde 1,34 olarak belirlenmiştir. Bu kredi için sigorta masrafı bulunmuyor, sadece aylık 9 lira olarak masraf ödüyorsunuz. Bu dosya masrafı krediyi ödemek için seçtiğiniz vadeye göre değişebilir. Bildiğiniz gibi dosya masrafı devlet tarafından haksız kazanç olarak görülüyor. Yani dilediğiniz zaman bu parayı dilekçeniz ile tekrar alabiliyorsunuz.

Kredi başvurusunu PTT şubelerinden yapabiliyorsunuz. Fakat krediyi alırken Denizbank, İNG Bank, TEB ya da Aktifbank gibi bir bankayı seçmeniz gerekiyor. Çünkü PTT aracılığıyla bu bankalardan daha kolay kredi alabiliyorsunuz. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol