ABank Altın Biriktiren Hesap

Altınlarınız Altın Biriktiren Hesapta

ABank, Altın Biriktiren Hesap uygulaması kapsamında müşterilerine gram altın şeklinde birikim yapmak ve altın bazında faiz kazanma imkanı sunmaktadır. Hesap açmak için talimat, ABank hesabından ya da ABank Bonus Card üzerinden verilebilmektedir. Hesap, gram altın olarak açılabilmektedir. Açılacak hesabın vade süresi 3-4-5 yıl olarak belirlenmiştir. ABank Altın Biriktiren Hesap açıldıktan sonra her ay yatırılacak minimum tutar 1 gram; her ay yatırılacak maksimum tutar ise 50 gramdır.

Müşteri, açılacak hesabın geçerli vade süresi içinde isteğe bağlı olarak düzenli ödenen aylık tutarları değiştirme imkanına sahiptir. Altın Biriktiren Hesap vade süresinden önce kapatıldığı takdirde, varsa altın bazında kazanılıp ana paraya eklenmiş faiz miktarları geri alınmaktadır.

Bir yıl içerisinde 4 defa düzenli ödeme gerçekleşmeyip ödemeler sekteye uğradığı takdirde, müşterinin açtığı Altın Biriktiren Hesap kapatılır ve varsa hesapta birikmiş olan bakiye vadesiz altın mevduat hesabına aktarılır. Eğer müşteri Altın Biriktiren Hesap’tan vade süresi gelmeden önce para çekmek isterse, müşterinin hesabı kapatılır ve aynı şekilde varsa hesapta biriken bakiye vadesiz altın mevduat hesabına aktarılır.

Altın Biriktiren Hesap’taki altına bir yıl boyunca altın bazında uygulanacak faiz oranı hesabın açıldığı gün geçerli olan ABank Altın Biriktiren Hesap faiz oranıdır. Hesaba uygulanacak faiz oranı her bir yıllık dönemin sonunda o günkü ABank Altın Biriktiren Hesap faiz oranı olacak şekilde değişmektedir.

Altın Biriktiren Hesap İçin Başvuru

ABank Altın Biriktiren Hesap sahibi olmak için eğer halihazırda bir ABank müşterisi iseniz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan talimat vererek Altın Biriktiren Hesap sahibi olabilirsiniz. Eğer ABank müşterisi değilseniz en yakın ABank şubesine gidilerek şube aracılığıyla da ABank Altın Biriktiren Hesap sahibi olunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.