Anasayfa Ekonomi ABank Altın Biriktiren Hesap

ABank Altın Biriktiren Hesap

Altınlarınız Altın Biriktiren Hesapta

ABank, Altın Biriktiren Hesap uygulaması kapsamında müşterilerine gram altın şeklinde birikim yapmak ve altın bazında faiz kazanma imkanı sunmaktadır. Hesap açmak için talimat, ABank hesabından ya da ABank Bonus Card üzerinden verilebilmektedir. Hesap, gram altın olarak açılabilmektedir. Açılacak hesabın vade süresi 3-4-5 yıl olarak belirlenmiştir. ABank Altın Biriktiren Hesap açıldıktan sonra her ay yatırılacak minimum tutar 1 gram; her ay yatırılacak maksimum tutar ise 50 gramdır.

Müşteri, açılacak hesabın geçerli vade süresi içinde isteğe bağlı olarak düzenli ödenen aylık tutarları değiştirme imkanına sahiptir. Altın Biriktiren Hesap vade süresinden önce kapatıldığı takdirde, varsa altın bazında kazanılıp ana paraya eklenmiş faiz miktarları geri alınmaktadır.

Bir yıl içerisinde 4 defa düzenli ödeme gerçekleşmeyip ödemeler sekteye uğradığı takdirde, müşterinin açtığı Altın Biriktiren Hesap kapatılır ve varsa hesapta birikmiş olan bakiye vadesiz altın mevduat hesabına aktarılır. Eğer müşteri Altın Biriktiren Hesap’tan vade süresi gelmeden önce para çekmek isterse, müşterinin hesabı kapatılır ve aynı şekilde varsa hesapta biriken bakiye vadesiz altın mevduat hesabına aktarılır.

Altın Biriktiren Hesap’taki altına bir yıl boyunca altın bazında uygulanacak faiz oranı hesabın açıldığı gün geçerli olan ABank Altın Biriktiren Hesap faiz oranıdır. Hesaba uygulanacak faiz oranı her bir yıllık dönemin sonunda o günkü ABank Altın Biriktiren Hesap faiz oranı olacak şekilde değişmektedir.

Altın Biriktiren Hesap İçin Başvuru

ABank Altın Biriktiren Hesap sahibi olmak için eğer halihazırda bir ABank müşterisi iseniz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan talimat vererek Altın Biriktiren Hesap sahibi olabilirsiniz. Eğer ABank müşterisi değilseniz en yakın ABank şubesine gidilerek şube aracılığıyla da ABank Altın Biriktiren Hesap sahibi olunabilir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

five × four =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,785BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,038TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,562TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler