HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası Sürüyor

0

Kredi Notu İle Orantılı Faiz Oranları

HSBC Bank ihtiyaç kredisinde faiz oranları kişinin kredi notu ile orantılı olarak belirleniyor. Örneğin 10 bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen birisinin kredi notu düşükse yüzde 1,82 oranında faiz uygulanıyor ancak kredi notu yüksekse aylık yüzde 1,44 oranında faiz uygulanıyor. HSBC Bank yaptığı bu kampanyada faiz oranlarını yüzde 1,44 den başlatıyor. En yüksek faiz oranı yüzde 1,82 olarak belirlenmiş durumda. Kişinin kredi notu bankaya başvurunca bazı değerlendirme kriterleri incelendikten sonra veriliyor. Daha sonra bu kredi notuna uygun faiz oranı sunuluyor.

36 Aya Kadar Vade Seçeneği

HSBC ihtiyaç kredisinde 36 aya kadar vade imkanı sunulmuş. 36 aya kadar olan vade seçenekleri için aynı faiz oranı uygulanıyor. Bu kredide bin TL ila 40 bin TL arasında kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu ihtiyaç kredisi için banka sizden ferdi kaza sigortası talep ediyor. Ancak banka ek teminat isteme ve teminatı değiştirme hakkına da sahip. 2500 TL üzerinde olan her kredi için ferdi kaza sigortası talep ediliyor. Banka kredi tahsis ücreti olarak da yüzde 0,5 oranında ücret alıyor. Yani örneğin 10 bin TL kredi almanız durumunda 50 TL kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu krediye başvuru yapmak için HSBC Bank şubelerine gidebilirsiniz, HSBC internet bankacılığını kullanabilirsiniz ya da HSBC telefon bankacılığı ile başvurunuzu yapma imkânınız var. Başvuru için kimlik belgesi, gelir belgesi, ev adresine ait son dönem faturası son aya ait SGK bildirgesi gibi belgeler istenmektedir. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın