İş Bankasından Karne Hediyesi Bilim Kitabı

0

Türkiye İş Bankası’nın bu sene karnesini getiren çocuklara hediye edeceği kitap “Mars’a nasıl giderim? Bilim yolunda eğlenceli adımlar” olarak belirlendi. Kitap Çağlar Sunay tarafından hazırlandı.

Basın toplantısında konuşan Genel Müdür Adnan Bali; Nobel ödülü alarak ülkemizi gururlandıran, tüm dünya tarafından takdir gören Aziz Sancar’a ve önemli gazeteci Doğan Hızlan’a kampanyaya gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini iletti.

Ayrıca Genel Müdür Adnan Bali; çocuklara merak, araştırma, sorgulama, bilimsel yaklaşım ve okuma becerilerini kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu kampanyanın mimarı ve yürütücüsü olmaktan büyük kıvanç duyduklarını belirten Adnan Bali, “Geleceğimizi şekillendirecek nesillere, değeri ölçülemeyecek çok kıymetli bir hazine olan okuma alışkanlığının kazandırılmasına ve sevdirilmesine katkı yapmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Bilim insanı Aziz Sancar ve gazeteci yazar Doğan Hızlan’ın da 9 yıl önce başlatılan ve halen sürdürülen kampanya hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu. Aziz Sancar, İş Bankası gibi köklü bir bankanın yürütmüş olduğu bu toplumsal girişime bir katkıda bulunmaktan çok memnun olduğunu ifade etti.

Toplam 13 Ülkede Kitap Dağıtılacak

“Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasında kapsamında toplam 13 ülkede kitap dağıtımı yapılacak. Türkiye’den farklı olarak Almanya, Gürcistan, Bulgaristan, Fransa, Hollanda, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, İsviçre Bahreyn, Rusya ve Kosova olmak üzere 12 ülkede daha kitaplar dağıtılacak.

Türkiye İş Bankası başlatmış olduğu kampanya dahilinde 2008 yılından bu yana her sene farklı bir kitap olmak üzere 9 yılda birçok kitap dağıttı. Bu sene de dağıtılacak kitaplarla dağıtılan toplam kitap sayısı 11 milyonu aşmış olacak.

Dağıtım Yolları Sürekli Genişletiliyor

Türkiye İş Bankası, okumaya aç ya da okuma zevkini kazanmaya muhtaç çocuklar için kitap dağıtım kanallarını her yıl çoğaltıyor. Yatılı Bölge Okulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitimevleri’ndeki çocuklara kitaplar dağıtılacak. Bunun yanında ülkemize sığınan mültecilere sağlanan kamplarda da kitap dağıtımı yapılacak. Hediye edilen kitaplardan görme engelli çocukların da yararlanabilmesi açısından kitapların bir kısmı da Braille alfabesiyle basılacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın