Ana Sayfa Ekonomi TOKİ’den Şehit Aileleri ve Gazilere Faizsiz Konut Kredisi

TOKİ’den Şehit Aileleri ve Gazilere Faizsiz Konut Kredisi

-

Faizsiz Kredi İmkânı

TOKİ şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetim kişileri ev sahibi yapmak için çalışıyor. Şehit aileleri ve gazilerimiz için 552 milyon TL değerinde faizsiz konut kredisi imkânı sağlayan TOKİ bin 577 adet konut verdi. TOKİ Başkanı olan Ergün Turan yaptığı açıklamada ülkemiz için canlarını feda eden şehirlerimizin aileleri ve gazilerimize olan minnet borcumuzu ödemiz gerektiğini belirtti. Toplam 18 bin 675 şehit ailesi, har ve vazife malulü ile dul ve yetimlere sunulan faizsiz konut kredisi kapsamında 552 milyon TL değerinde konut kredisi sağlandı. Bu kredi ile bin 577 adet konut teslim edildi.

Kredi kapsamında alınabilecek evler için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. İstenilen yerde ve istenilen büyüklükte konut edinme şansı var. Kredinin geri ödenmesi ise hak sahibinin aldığı her türlü maaşın dörtte birinin her ay SGK tarafından kesilmesi ile yapılıyor. Kredi vadesi ise borcun bu kesinti ile bitmesi olarak belirlenmiş. Ayrıca bu krediye faiz uygulanmıyor. Bu şekilde şehit ailelerine ev imkânı sağlanıyor.

Bu imkândan yararlanmak için projenin bulunduğu il sınırları ya da ilçe sınırları içinde en az 3 yıldır ikamet ediyor olma ya da il nüfusuna kayıtlı olma şartı aranıyor. Ayrıca başvuru tarihinde başvuru yapan kişinin 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Başvuru yapabilmek hane halkının aylık gelirini İstanbul ilinde yaşayanlar için en fazla 3 bin 700 TL olması ayrıca diğer illerde yaşayan kişiler için ise en fazla 3 bin 200 TL olması gerekiyor. Şehit aileleri ve harp ve vazife malulleri hak sahipliği belgesi ile başvurularını yapabiliyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler