İng Bank’tan Konut Kredisi Fırsatı

0

Sabit Taksit İmkânı

İNG Bank konut kredisinde kredi ödemesinde sabit taksit imkânı sunuluyor. Aylık taksit tutarınız vade boyunca aynı kalıyor ve bu sayede aynı düzeyde ödeme yapabiliyorsunuz. 120 aya kadar vade seçenekleri ile İNG Bank konut kredisinden yararlanabilirsiniz. 3 ila 12 ay arasındaki vade seçenekleri için banka size yüzde 1,04 oranında faiz uyguluyor. Ayrıca eğer 13 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneklerini kullanıp kredi almak isterseniz banka size yüzde 1,29 oranında faiz uyguluyor. Banka kredi tahsis ücreti adı altında sizde kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında ücret tahsil ediyor. Ayrıca kredi başına 600 TL ekspertiz ücreti alıyor e yine kredi başına 172 TL ipotek tesis ücreti alıyor. Örneğin 10 yıl vade ile 100 bin TL kredi alırsanız yıllık toplam maliyet oranı yüzde 17,0216 oranında olacaktır. Ayrıca kredi için 107 TL yıllık DASK pirimi alınırken yıllık 180 TL konut sigortası primi alınacak. Hayat sigortası olarak da 239 TL tahsil edilecektir.

İNG Bank konut kredisine başvurmak için nüfus cüzdanı fotokopisi, son 3 aya ait ikametgâh belgesi ya da evinize ait ödenmiş elektrik su ya da doğalgaz gibi bir fatura, satın alınacak taşınmazın tapu fotokopisi de gereklidir. Ayrıca ücretli çalışanlar için maaş bordrosu emekliler için gelirini belgeleyen nüfus cüzdanı fotokopisi gibi belgeler gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak ya da başvurmak için İNG Bank internet şubesini kullanabilir, telefon bankacılığı ile başvurunuzu yapabilir ya da size en yakın banka şubesine gidip başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın