Motive Olmak İçin 6 Ağır Yöntem!

Motive Olmak İçin 6 Ağır Yöntem! Motive Olmak İçin Yapmanız Gerekenler! Dayanıklılığı Keşfedin! Detaylar İçin…

0
Motive Olmak İçin 6 Ağır Yöntem!

Motive olmak kolay gibi görünse de aslında başarılması kolay bir şey değildir. Yazımızda motive olmak için yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Motive Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Dayanıklılığı Keşfedin

Sizi geride tutan nedir? Kararsızlık mı? Ne olacak senaryoları mı? Bu soruyu bir yere yazın ve birkaç dakikalığına bunu düşünmeye başlayın. Aklınıza gelen her şeyi yazın. Sizi geride tutanları yazdıktan sonra yeni bir bakışına sahip olmaya ve kendinizi güçlendirip ileriye doğru yönelmek için potansiyel güce sahip olmuş olursunuz.

İlk Adımı Atın

Daima söylendiği gibi büyük maceralar ilk adımla başlar. Eğer büyük bir maceraya hazırsanız ilk adımı atmak zorundasınız. Bu minik bir adım olsa bile gereklidir. Önünüzde duran ve tırmanmak istediğiniz kocaman dağın büyüklüğünü unutun. Sadece adımınızı atın ve her seferinde bir adım daha ileride olmaya çalışın.

Onu Ne Kadar Çok İstiyorsunuz?

Onu Ne Kadar Çok İstiyorsunuz?
Onu Ne Kadar Çok İstiyorsunuz?

Arzularınızı kullanın. Eğer onu yeteri kadar çok istiyorsanız onu elde etmek için ne kadar engele sahip olursanız olun arzularınız bu engelleri aşmanızı sağlayabilir. Önünüzde duran bahaneleri gözden geçirin. Zamanınız mı yok? Emin mi değilsiniz? Bahanelerinizi yazın ve daha sonra elde etmek istediğiniz şeyi ne kadar çok istediğiniz sorusunu kendinize yöneltin. Sonrasında ise arzularınızın sizi hedefinize doğru taşımasına tanıklık edin.

Bir Şeyi Yapmak İstemiyor Musunuz?

Bir Şeyi Yapmak İstemiyor Musunuz
Bir Şeyi Yapmak İstemiyor Musunuz

Bir şeyi yapmak istemiyorsanız ne olabilir? Hayatınız vasat ve normal mi devam eder? İşe erken başladığınız için pişmanlık mı duyarsınız? Rahatlık bölgenizde kalmaya özen göstererek hareket etmenin nasıl bir şey olduğunu düşünün. Aynı yerde sürekli kalmak mıdır? Sinirlenmek, üzgün olmak veya bıkmak sürekli hissettiğiniz duygular mıdır? Bu yolda devam ederken daha nelerle karşı karşıya kalacağınızı düşünün. Herhangi bir şey yapmamanın hayatınızı ne derece negatif etkileyeceğini düşünün.

Yapılacaklar Listesi Oluşturun

Yapılacaklar Listesi Oluşturun
Yapılacaklar Listesi Oluşturun

Yapılacaklar listesi oluşturun ancak bunu sadece ona bakmak için gerçekleştirmeyin. Yapacağınız ve yapmaya çalışacağınız için gerçekleştirin. Liste oluşturmak fazla vaktinizi almaz. En üst sırada yer alanla işe başlayın ve diğerlerini unutup sadece ilk göreve odaklanın. Sizi rahatsız edecek her şeyi ortadan kaldırın. Facebook’u kapatın, telefonunuzu kapatın ve ilk görevi tamamlamaya çalışın. Bitirdikten sonra ikinci göreve geçin daima kendinizi ileriye doğru yönlendirin. İvmeyi yakaladıktan sonra her şey daha kolay olacaktır.

Onu En Önemli Önceliğiniz Haline Dönüştürün

Motive Olmak İçin 6 Ağır Yöntem! - Onu En Önemli Önceliğiniz Haline Dönüştürün
Onu En Önemli Önceliğiniz Haline Dönüştürün

Kendinizi motive ederek yapmanızı gereken şey nedir? Önce hedeflerinizi belirleyin ardından ise bunları bir numaralı öncelikleriniz haline dönüştürün. Televizyon izlemek sizin için ne kadar önemli olabilir? Peki ya Facebook’a sürekli bakmak? Google’da rastgele bir şeyler aramak? Hedefinizi hayatınızın önceliği haline dönüştürün. Elbette bunu yaparken sağlığınızı, ailenizi, ilişkilerinizi hiçe saymayın. Hedefinizin peşinden gidin. Emin olun bunun için pişmanlık duymazsınız.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın