Ana SayfaKariyerVerimlilik; Amaç, Vizyon ve Kararlılık!

Verimlilik; Amaç, Vizyon ve Kararlılık!

Verimlilik; Amaç, Vizyon ve Kararlılık! Verimli Biri Olmak İçin Yapmanız Gerekenler! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Verimlilik kavramını masaya yatırdığınız zaman bunun sadece 3 kısımdan oluştuğunu görürsünüz. Eğer istediğini gibi verimli bir kişi değilseniz bu 3 kısımdan mutlaka birinde problem olduğunu bilmelisiniz.

Verimli Biri Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

  • Amaç

Amaç birinci kısımdır. Peki neden amaç ve neden diğer şeyler değil?

Verimli bir kişi olmak istiyorsanız bir amaç edinmeniz gerekmektedir. Verimlilik konusunda yüzlerce kitap okumuş ve hatta yüzlerce alıştırma yapmış olabilirsiniz. Ancak bunlar verimli olabilmeniz için yeterli değildir. Temelleri oluşturmuş olsanız bile önünüze bir amaç, bir hedef koymak zorundasınızdır.

Gerçekten verimli ve üretken olan kişilerin biyografilerini okuduğunuz zaman bu unsurun farkında daha kolay varırsınız. Neredeyse hemen hemen hepsi kendisine “Tembel olmayı bırakıp çalışmalıyım.” demiştir. Bu insanlar diğer insanların aksine her seferinde amaçlarının biraz daha üzerine giderek yol almaya çalışmışlardır. Endişeleri, üzüntüleri veya çekinceleri olmuştur ancak daima amaçlarının peşinden gitmişlerdir ve her seferinde bir adım daha ileriye gitmeyi başarmışlardır.

  • Vizyon

Amaç ve vizyon birbirine benzerler ancak aynı şey değillerdir. Amaç bir şeyi gerçekleştirmek için ortaya koyduğunuz nedendir. Vizyon ise amacınıza anlam katan kavramdır. Onu göremezsiniz, hissedemez ve duyamazsınız. Vizyon amacınıza ışıltı katan maddedir.

  • Kararlılık

Amaç ve vizyon bir kağıt parçasıdır fakat kararlılık silginin işe dahil olduğu yerdir. Amacınıza ve hayallerinize erişmek istiyorsanız kararlı olmalısınız. Her zaman engeller olacaktır, vizyonunuz ne kadar sağlam olursa olsun bu değişmeyen bir durumdur. Kararlılık yola devam etmenizi ve engelleri aşmanızı sağlar.

Vizyon için kendi alanınızda bazı yeteneklerinizi geliştirmeniz gerekebilir. Daha farklı akıl hocalarına veya daha farklı kaynaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Çok fazla negatif düşünceye sahip olduğunuz için verimliliğinizi kısıtlıyor olabilirsiniz ve doğal olarak meydana gelir. Verimlilik teknikleriniz ve stratejileriniz kararlılığa bağlıdırlar. Eğer kararlı olmazsanız vizyon tek başına kalır ve anlamsızlaşır.

Gerçek kararlılığın ortaya çıkmasını istiyorsanız sizi harekete geçirecek etkileyici bir vizyonun olması gereklidir. Ailenizi, patronunuzu, arkadaşlarınızı veya bulunduğunuz topluluğu etkilemesi yeterli değildir, sizi etkilemeli ve harekete geçirmelidir.

Verimlilik

Amaç, Vizyon ve Kararlılık. En basit şekilde böyle açıklanabilir. Eğer amacınıza ve vizyonunuza bağlı kalırsanız verimli olursunuz ve kararlılığınızın boyutu ne kadar verimli olacağınızı belirleyecek etkendir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.