Denizbank’tan Projesi Olanlara Yatırım Kredisi

0

Küçük işletmelerin daha büyük hale gelmesini sağlamayı hedefleyen Denizbank, proje yatırımlarının doğru finanse edilmesi yönünde de faaliyet gösteriyor ve proje sahiplerine, proje alanlarına göre faklılık gösteren krediler veriyor..

Hayvansal Üretim Kredisi

Hayvancılık dahil olmak üzere, süt üretimi, et üretimi, damızlık yetiştiriciliği, yumurta ve tavukçuluk için yapılacak yatırımlar için Denizbank, konuya özel olarak detaylı proje finansmanını hayvansal üretim kredisi adı altında sağlamaktadır.

Bitkisel Üretim

Örtü altı üretimlerinde, meyve bahçesi oluşturulması ve fidan, tohum, fide gibi üretimler için yapılacak olan yatarımlar için

Örtüaltı üretimleri, meyve bahçesi kurulumları ve tohum/fide/fidan üretimleri konusunda yapılacak yatırımlarda;

İnşaat işlerine yönelik,

Makine alımlarına yönelik,

Sulama sistemlerinin kurulumuna yönelik,

Fidan alımlarına yönelik,

İşletme sermayesi ihtiyaçlarına yönelik proje detaylı olarak incelenerek özel ayrıcalıklarla müşterilere bitkisel üretim kredisi Denizbank’tan sağlanmaktadır.

Mevcut İşletmelerin Satın Alınması

Hayvansal ve bitkisel üretim için proje üzerinden sağlanan kredi olanağının yanı sıra Denizbank, halihazırda mevcut olarak faaliyet göstermekte olan işletmelerin satın alımına yönelik olarak da finansman modelini müşterilerine sunmaktadır.

Hibe Kredileri

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) ve Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Fonları (IPARD) ile hibe almaya hak kazanabilen projeler için de Denizbank, müşterilerine finansman olanağını sunmaktadır.

Projeli Kırsal Kalkınma Kredisi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamı içerisinde yer alan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı, devlet tarafından %50 hibe verilmesi uygun görülmüş olan projelere, proje tutarının %75’i oranına kadar en uygun şartlarda Denizbank’tan müşterilere sunulmakta olan kredidir.

Kredi Başvuru Evrakları

Gerçekleştirilecek olan yatarım ile ilişkili proforma fatura ya da teklif mektubu

Gerçekleştirilmiş olan yatarım ile ilgili fatura, bilanço ve mizan kaydı gibi harcama belgeleri

Yatırım yerinin kira sözleşmeleri yada tapu kayıtları

İşletme için inşa edilmesi planlanmış olan yapılar içi mimari proje belgesi ve eğer varsa yapı ruhsatı

Tarımsal Sanayi yatırımları için imalat projesini gösterir akım şeması

Gerçek kişilerde kimlik bilgileri, tüzel kişilerde firma bilgileri kredi başvuru evraklarıdır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın