Yapı Kredi’den Alışveriş Kredisi

0

Bireysel ihtiyaçlarını ertelemek istemeyenler için sunulan Alışveriş Kredisi, Yapı Kredi’den iki farklı çözüm yöntemi ile birlikte geliyor. Alışveriş Kredisi kullanıcıları, Yapı Kredi Üye İşyerlerinden yapacakları alışverişlerinde, en yakın Yapı Kredi şubesine giderek %100 onaylı olan Alışveriş Kredisi’yle taksitlendirebilme şansına da sahipler. Kullanıcılar yapacakları alışverişleri sadece hesap kesim tarihinden önce kredilendirebiliyorlar.

Alışveriş Kredisi kullanıcıları bir diğer yöntem olarak Yapı Kredi şubesini ziyaret edip, kredi tutarını Alışveriş Kartına yükleyerek Yapı Kredi Üye İşyerlerinde diledikleri gibi kullanabiliyorlar.

Alışveriş Kredisi için Aylık Faiz Oranları

12 ay vade ile Alışveriş Kredisini tercih edenler, aylık %1,37 faiz oranıyla,

24 ay vade ile Alışveriş Kredisini tercih edenler, aylık %1,37 faiz oranıyla,

Azami kredi miktarı olan 20.000 TL ile Alışveriş Kredisini tercih edenler, 24 ay vadeyle birlikte %1,31 faiz oranıyla kredi kullanabiliyorlar.

Alışveriş Kredisi için Kullanım Yöntemleri

Önce kredi kartı ile peşin işlem yaparak sonrasında Alışveriş Kredisi kullanmayı tercih eden müşterilere,

Kullandıkları Alışveriş Kredisi tutarı, kredi kartlarında ilgili işleme istinaden ödeme olarak yansıtılıyor,

Alışveriş Kredisi miktarınca, kredi kartı limitleri bloke edilecek ve kredinin taksitleri ödendikçe, aylık ödenen taksit tutarı içerisinde yer alan anapara tutarı kadar da blokesi kaldırılıyor,

Sadece Yapı Kredi POS’u bulunduran Üye İşyerlerinde gerçekleştirilecek işlemler için Alışveriş Kredisi olanağı sunuluyor.

Önce Alışveriş Kredisini kullanıp daha sonra işlem yapmayı tercih eden müşterilerin,

Kredi kartı limiti bloke edilmiş halde kredi kullanımları durumunda, kredi taksitleri ödendikçe aylık taksit tutarı içerisinde yer almakta olan anapara tutarı kadar blokesi kaldırılıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın