Altın Piyasası Hareketlendi Altın Fiyatları Uçuşa Geçti

0

2,5 Yılın Zirvesine Ulaştı

Altın fiyatları son günlerde biraz durağan bir seyir gösteriyordu. Ancak Brexit kararı sonrasında hareketlenen altın son ayların zirvesini yaşadı. Brexit kadarı piyasaların dalgalanması ve halen etkisini koruyan belirsizlik yüzünden bir de varili 50 doların altına inen petrol fiyatları yüzünden altına olan talep arttı. Yatırımcının risk iştahı azaldı ve güvenli liman olarak altına yöneldi. Altının ons fiyatı 1.371,35 dolara çıktı ve son 2,5 ayın zirvesini yaşadı.

Bu gelişmeler etkisiyle güne yükselişle başlayan altın fiyatları günü onsu 1371,35 dolarla kapadı. Altının ons fiyatı güne 1.356 dolar seviyelerinde başlamıştı. Böylece altın fiyatları 17 Mart 2014 tarihinden bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Altının yukarı yönlü seyri ise yaklaşık 1 haftadır devam ediyordu. Altının ons fiyatındaki artış sonrasında gram altın fiyatları da artışa geçti ve 129 TL değerini üzerine çıktı. Çeyrek altın fiyatı da bu yükselişten nasibini aldı ve 211 lira ile tarihinin en yüksek seviyelerine ulaştı. Uzmanlar bu yükselişin altının ons fiyatının artışa devam etmesi halinde 1400 dolar civarlarında dirençle karşılaşacağını düşünüyor. Cumhuriyet altını fiyatlarında da artış yaşandı ve cumhuriyet altını 838 civarında satışa sunuluyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın