Ekonomi TEB Üstü Biriksin Hesap

TEB Üstü Biriksin Hesap

Son Güncelleme:

Teb üstü biriksin hesap yeni bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bu hesap banka karları ile birlikte çalışabilen bir vadeli mevduat hesabı olarak kayıtlara geçiyor. Bu hesap istenilen her ücrette açılamıyor. Bir alt limiti bulunuyor. Teb ise bu alt limit 100 Türk Lirası olarak belirlemiş. Bu 100 Türk Lirasının altında bulunan hesaplara faiz verilmiyor. Teb’in yaptığı bir yeniliğe göre pratik hesap ve kredili mevduat hesabı ile tanımlı Teb üstü biriksin hesaba talimat vermek ihtimal dahilinde oluyor. Eğer bireyler tarafından talep edilirse bu hesap tek başına açılabiliyor. Bu hesabın bir başka güzelliğe ise komisyon tahakkuk ettirilmiyor. Hesabın vade başı ya da sonu ile faiz oranı değişmiyor. Bu da demek oluyor ki ilk hesap açılırken faiz oranını ona göre seçmek gerekiyor.

Teb Üstü Biriksin Hesaba Para Yatırma ve Para Çekme

Teb üstü biriksin hesaba, açılış haricinde para yatırma işlemi gerçekleştirilemiyor. Ve bu hesaptan para çekebilmek için mesai saatleri içerisinde bulunmak gerekiyor. Yalnızca virman olarak yani aktarma yolu ile para transferi sağlanabiliyor. Bu da demek oluyor ki Teb telefon numarası ile ve internet şubesi ile Havale/EFT işlemleri gerçekleştirilemiyor.

Teb bu aşamada bireylere bir iyilik daha yapıyor. İlk yıl dahilinde yapılacak harcamaların hepsini hediye olarak algılıyor ve %20’lik kısmı müşterilere iade ediyor. Teb üstü biriksin hesap ilk açılış gününden itibaren takip ediliyor. Bu sayede yapılan harcamalarda gerekli kontroller sağlanıyor ve ödüller bir sonraki ayda müşterilere takdim ediliyor. Bu aktarma olayı hiç gecikmiyor ve bir sonraki ayın ilk iş gününde müşterinin hesabına aktarılıyor. Gerçekleştirilecek iadeler için ATM işlemleri dahil değildir. Gerçekleştirilecek olan kampanyaların hepsi ilk kez açılacak olan hesaplara uygulanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler