VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi

0

Konut yapı kooperatiflerinin üzerinde çalıştıkları inşaatların gerçekleşme seviyesi %20 – %80 aralığında ise katılımcılar kredilerini Bankomat – 7/24 Kredisi şeklinde dilimler halinde kullanabiliyorlar. Bu kredi düşük faiz oranları ile de avantaj sağlıyor.

İnşaat devam ettiği sürece müşteri tarafından alınan kredinin yalnızca aylık faizlerinin ödemesi yapılıyor. İnşaat tamamlandıktan sonra ise konut yapı kooperatifleri, toplam kredi borcunu kooperatif üyelerine bölüştürerek ödemesini tamamlayabiliyor. Kooperatif üyeleri de üzerlerine düşen kredi borçlarını nakit olarak ya da Vakıfbank bünyesindeki Konut Finansman Kredisi ile ödeme imkanına sahip oluyorlar.

Kooperatiflerin kredi kullanması için aranan bazı şartlar var. Kooperatifin ortalama inşaat seviyesi %20 ile %80 arasında olmalı. Kooperatife üye olan bireyler, Konut Finansmanı kapsamında belirtilen şartları sağlamalılar. İnşaatı devam eden kooperatifin belediye sınırları içerisinde bulunması gerekiyor. İnşaatın yapıldığı arsa üzerinde kooperatif adına kat irtifakı tesisi sağlanmış olması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Kredi hakkında merak edilen tutarlar için Vakıfbank internet sitesinde gerekli yönergeler ve hesaplama araçları bulunmakta.

Söz konusu gayrimenkulün All Risk Sigortası yaptırılıyor ve kredi vadesine uygun olarak her yıl yenileniyor.

VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi’ne Başvuru

Krediye başvuru Vakıfbank internet sitesinden, telefon bankacılığı yoluyla ya da Vakıfbank şubelerinden gerekli belgeler ile yapılabiliyor. Başvuru için gerekli belgeler: Kredi talebine ilişkin Kooperatif Yönetim Kurulu kararı, kooperatif adına kayıtlı kat irtifaklı tapu senetleri, Tapu Sicil Müdürlüğü’nden alınmış son tarihli TakyidatBelgesi (Takyidat olmamalıdır), belediye onaylı İmar Durum Belgesi, belediye onaylı mimari proje ve yerleşim planı, inşaat ruhsatı, üye aidat miktarlarının belirlendiği son tarihli Genel Kurul Karar Tutanağı ve eki hazirun cetveli. Eğer kooperatif tarafından kat karşılığı inşaat yapılmaktaysa Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi ve konut paylaşım listesi de başvuru belgelerinin arasına eklenmeli. Başvuru ve daha fazla konu hakkında detaylı bilgi için Vakıfbank internet sitesini ya da Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın