HSBC Konut Kredisi İle Peşinatsız Ev Sahibi Olun

0

Düşük Faiz Oranı ve 120 Ay Vade Fırsatı

HSBC konut kredisinde 120 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz. 120 ay içinde kredi borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Ayrıca HSBC bu konut kredisi için çok uygun faiz oranları sunuyor. Bu kredi için banka size yüzde 1,25 oranında faiz imkânı sunuyor. Ayrıca bu faiz vade artınca değişmiyor. Yani 120 ay vade ile konut kredisi alırsanız yine 1,25 oranında faiz uygulanıyor. Banka sizden kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının yüzde 0,5’i üzerinden bir bedel tahsil ediyor. Örneğin 10 yıl vade ile 100 bin TL konut kredisi alırsanız kredinize yüzde 1,25 faiz oranı uygulanır. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 15,42 oranında olacaktır. Kredi için uzman incelemesi masrafı, ipotek tesis ücreti, DASK pirimi, konut sigortası primi ve ferdi kaza sigortası gibi masraflar alınacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

HSBC bu kredide satın alacağınız eve ek olarak sahip olduğunuz konutu da teminat göstererek yeni alacağınız evin tamamına kredi sunuyor. Böylece hiç peşinat ödemeden evinizi kolayca alabilirsiniz. Bu krediye başvuru sırasında bazı belgelere ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar kimlik belgesi olarak nüfus cüdanı sürücü belgesi ya da pasaport olabilir. Gelir belgesi olarak istenilen ücretli çalışanlar için son aya ait olan maaş bordrosu isteniyor. Serbest meslek çalışanları için ticaret sicil gazetesi isteniyor. Bu kredi için ek bazı belgelerde talep edilebiliyor. Eğer sizden kefil istenirse ondan da bazı belgeler istenebilir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın