Başkent Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları Başladı!

0
Başkent Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları Başladı

Hem yüksek lisans diploması alıp hem de Sermaye Piyasası Lisanslama Sınavlarına hazırlanması isteyenler için Sermaye Piyasaları Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı başvuruları, Bankacılık ve Finans alanında kariyer hedefi olanlar için Bankacılık ve Finans Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı başvuruları başladı.

Öğrenciler, daha önce öğrenim gördükleri yurt içi ya da yurt dışındaki diğer Yükseköğretim Üniversitesi’ne kesin kayıt yaptıran öğrenciler ilk hafta başvurdukları durumda takdirde kredi ve not transfer talepleri ilgili öğretim birimi yönetim kurulu tarafından değerlendirilerek bütün öğrenimini kapsayacak şekilde ve bir defa mahsus üzere karara bağlanır.

Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Öğrencilerin minimum 120 ECTS kredisi almaları gerekmektedir. Tezsiz yüksek lisans programını tamamlamaları için minimum 10 ders ve 100 ECTS kredisi ile dönem projesi almaları zorunludur. Dönem projelerinin kredisi 20 ECTS’dir. Öğrencilerin aldıkları tüm derslerden en az C ya da üzeri not almaları gerekmektedir.

Notlar

Başkent Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları Başladı! - Krediler

Not Ortalaması En Az Kaç Olmalı?

4.00 üzerinden en az 2.5 olması gerekmektedir.

Ders İçerikleri Nasıl?

Başkent Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları Başladı! - S
Sermaye Piyasaları
Başkent Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları Başladı! - B
Bankacılık ve Finans

Tezsiz Yüksek Lisans Programından Mezun Olduğunuzda Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Bankacılık ve Finans alanından mezun olduğunuz zaman Sermaye Piyasası Kurulu ve Merkez Bankası gibi kamu kurum ve kuruluşlarında, Sermaye Piyasaları alanından mezun olduğunuzda ise tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarında çalışabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

26 Ağustos 2019 Pazartesi günü.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

http://sbe.baskent.edu.tr

Detaylı bilgi almak için 0312 246 66 66 numarasını arayabilir, ahazar@baskent.edu.tr ve babuscu@baskent.edu.tr adreslerine mail atabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın