Altın Fiyatları Düşüşe Geçti

0

Gram Fiyatı 127,70 TL Oldu

Altının gram fiyatı özellikle Brexit kaynaklı piyasalardaki belirsizlik yüzünden yükselişe geçmişti. Ayrıca bu yükseliş rekor seviyeleri zorlamıştı. Ancak bu yüksek seviyelerde yapılan kar satışları yüzünden altın fiyatları düşüşe geçti. Altının 130 lira civarı olan gram fiyatı 127 lira civarına düştü. Altının ons fiyatı ise geçen gün 1.375.27 dolarla son iki buçuk yılın zirvesine ulaşırken bu düşüle birlikte 1.357 dolar seviyelerinden işlem gördü. Kapalı çarşıda altın fiyatları ise çeyrek altın olarak 208 lira civarındayken Cumhuriyet altını fiyatları ise 850 TL civarında.

Dolar Düşüşte

Güne 2,93 TL civarında başlayan dolar fiyatları geriledi. Hafif dalgalı seyir izleyen dolar fiyatları gün içinde gerileyerek 2,9 TL civarına kadar geriledi. Özellikle saat 15.00 civarında sert bir düşüş yaşayan dolar fiyatlarının önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceği ise merak konusu. Bugün açıklanan ABD tarım dışı istihdam verilerinin olumlu olması ve iyi karşılanması ile gelişmekte olan ülkelerin para birimleri dolar karşısında değer kazandı.

Euro da Düştü

Euro fiyatları da gün içerisinde sabah saatlerinde durağan bir seyir izlese de özellikle öğleden sonra düşüşe geçti. Güne 3,25 civarında giriş yapan Euro fiyatları gün sonunda düşüş yaşadı ve 3,2 civarına düştü. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın