Ziraat Bank’tan Arsa Kredisi Fırsatı

0

Düşük Faiz Fırsatı

Ziraat Bank arsa kredisinde müşterilerine düşük faiz fırsatı da sunuluyor. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile geleceğinize yatırım yaparak değerlenecek bir yerden bir arsa satın alabilirsiniz. 60 aya varan vade seçenekleri ile Ziraat Bank arsa kredisi kolayca arsa satın alabilirsiniz. Uzun vade fırsatı ile zorlanmadan borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu arsa kredisinin bazı şartları var. Bunlardan birisi alacağınız arsanın ekspertiz değerini en fazla yüzde 50’si kadar kredi alma imkânınız var. Ayrıca alınacak olan arsanın belediye sınırları içinde olması gerekiyor ve bu arsanın imarlı durumda olması gerekiyor. Kredi aldığınız gayrimenkul için firmamız ipotek alacaktır. Eğer şube gerekli görürse sizden ek teminat isteme hakkı bulunduruyor. Ayrıca kredi çeken müşteriye kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Bu arsa kredisi için avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ziraat Bank arsa kredisinde 1 ila 60 ay arasında değişmeyen yüzde 1,30 oranında faiz uygulanmaktadır. Ancak bu kredi faizi hesaplanırken KKDF ve BSMV değerleri bu bedele dâhil edilmemiştir. Bu kredi için banka sizden en az 581 TL en fazla ise 1125 TL tutarında ekspertiz ücreti tahsil edecektir. Ayrıca banka ipotek tesis ücreti olarak 118 TL alacak ve ortalama 206,69 TL hayat sigortası bedeli alacaktır. Banka kredi tahsis bedeli olarak ise yüzde 0,50 oranında bedel tahsil edecektir. 100 bin TL 60 ay vadeli kredi için yıllık maliyet oranı yüzde 21,0591 oranında olacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın