Ana SayfaKredilerZiraat Katılımdan Katılma Hesapları

Ziraat Katılımdan Katılma Hesapları
Z

-

Türk Lirası katılma payları ile tasarruflarda bulunabilirsiniz. Bu tasarruflarınızı Ziraat Bankası katılma payları ile hem güvende tutabilir, hem de faizsiz fonlardan yararlanabilirsiniz. Bu düzenlemede ürünün birçok özelliği bulunuyor. Tl katılım hesabınız varsa bu hesabınızı vade bittikten sonra, kar payını ana para ile birlikte değerlendirme imkanına sahipsiniz. Türk Lirası katılma hesaplarınızı bir ay, üç ay, altı ay ve bir yıl gibi vade imkanına dahil edebilirsiniz. Ya da 1 yıldan daha uzun süreli vadede de açabilirsiniz. İsteyen bireyler esnek vade imkanından da yararlanabilir. Bu sayede müşteriler olarak azami gün sayısı olan 1095 gün, asgari gün sayısı olan 32 gün ile esnek vadeli katılma hesabı açabilirsiniz.

Yabancı Para Katılma Hesabı

Yabancı para katılım hesabında da asgari gün ve azami gün süreleri aynı konumda yer alıyor. Yabancı para katılım hesabınızda da kar payınızı anaparanız ile değerlendirebilirsiniz. Yabancı para hesapları yalnızca USD ve Euro cinsinden açılabiliyor. Kar ve zarar oranları yabancı para hesabı açıldığı andan itibaren kayıtlara geçmeye başlıyor.

Altın Katılma Hesabı

Ziraat altın katılma hesabınızda tasarruf değerlerinizi altın olarak güvende tutabilirsiniz. Bu sayede birçok avantajlı karlardan da yararlanabilirsiniz. Bu ürünün en büyük özelliği ise kayıp ve çalıntı riskini azaltıyor olması.

Çeyiz Hesabı

 Eğer 27 yaşınızı doldurmadan önce en az 3 yıl birikim yapabileceğiniz bir çeyiz hesabı açtırırsanız, 27 yaşını doldurmadan önce evlenmeniz durumunda %20’si kadar devlet katkısı hesabınıza ekleniyor.

Bunun için 24 yaşını doldurmamış olmanız ve hiç evlilik yapmamış olmanız gerekiyor. Ve bu hesabı açabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçükler veli izniyle bu hesabı açtırabiliyor.

 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol