Bank Asya’dan Altın Talimat

Altın Talimat ile Bank Asya müşterileri, altın fiyatlarına bakmadan Türk Lirası, EURO ve USD cari hesaplarından günlük tek seferlik olmak üzere yahut belirli periyotlarla altın hesabına birikim talimatı verebiliyorlar.

Altın Talimat tutar olarak ve gram olarak 24 saat boyunca internet şubesiyle ve Bank Asya şubeleri aracılığıyla birlikte sağlanabiliyor.

Bank Asya Altın Hesabına Altın Talimat Özellikleri

Bank Asya Altın Talimat, Altın Cari Hesabına tek sefere ait olarak veya düzenli olarak verilebilecek talimat olarak belirleniyor.

Bank Asya altın hesapları üzerinde 1XAU = 1 gr altın (995/1000 saflıkta) olarak işlem görüyor.

Altın Talimatlarda için en düşük işlem limiti 0,1 gram altın veya altın yerine 10 TL/EUR/USD olarak belirleniyor.

Altın Talimat işlemi yapmak isteyen müşteriler, şubelerde veya 24 saat boyunca açık olan internet şubesiyle birlikte işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Sistemsel olarak saat 10.00 ve 16.00 saatlerinde Altın alımı kontrolü sağlanıyor. Müşteriler, talimat verdikleri hesapta uygun bakiye bulundurmamaları durumunda talimatlarını gerçekleştiremiyorlar.

Bank Asya’da altın talimatlar, talimat günü içerisinde banka tarafından açıklanmış olan müşteri altın alış kuru üzerinden işlem görüyor.

Bank Asya Altın Hesabına Altın Talimat Avantajları

Altın Talimat ile birlikte Bank Asya, altınların çalınma ve kaybolma gibi risklerini ortadan kaldırarak güvenli yatırım olanağını sunuyor.

Müşteriler, altın fiyatlarını sürekli olarak takip etme zorunluluğuna sahip olmadan alımlarını kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyorlar.

Altın Talimat ile birlikte altın alımı yaparken, işçilik ödemekten kurtulma olanağı bulunuyor.

Fiziksel mağazalarda altın alım-satımında yaşanabilecek olan düşük ayarlı altın ve eski tarihli altın gibi klasik altın alış problemlerini ortadan kaldırarak, müşterilere hassas bir yatırım imkânı sunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.