Ziraat Bankası 20 Müfettiş Yardımcısı ve 25 Avukat Alımı Yapıyor!

0
Ziraat Bankası 20 Müfettiş Yardımcısı ve 25 Avukat Alımı Yapıyor

Ziraat Bankası kendi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından 20 Müfettiş Yardımcı ve 25 Avukat alımları yapacağını duyurdu. Detaylar Bankaciyim.net’te!

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımları için Detaylar

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcı alımları için başvuru yapacak tüm adayların bankanın şartlarını yerine getiriyor olmaları ve tüm bilgilendirmeleri takip etmeleri gerekiyor. Ziraat Bankası iş başvurusu kabul edilen adaylar bankanın Teftiş Kurulu’nda İstanbul merkezli olarak tüm illerinde görevlendirilecekler. Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen kişiler Ziraat Bankası’nın düzenlediği sınava tabi tutulacaklar.

Müfettiş Yardımcılığı Aranan Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı alımları için aşağıdaki şartlar aranmaktadır;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 1989 ve sonraki yıllarda doğmuş olmak,
 • Üniversitelerin ilgili 4 senelik bölümlerinden mezun olmak (Ekonomi, İşletme, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Maliye, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Muhasebe),
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi kapsamında belirtilen tüm haklardan ve kamu haklarından yoksun olmamak,
 • Çalışmaya engel olacak beden ya da akıl hastalığının bulunmaması,
 • Erkek adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış ya da en az 2 seneliğine tecil ettirmiş olmaları,
 • Geçmiş dönemlerde Ziraat Bankası’nın düzenlediği Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavı mülakat aşamasında başarısız olmamak.

Son sınıf üniversite öğrencilerin başvuruları da kabul edilecektir. Ancak öğrencilerin mezun olma durumlarının bulunması talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Detayları

Ziraat Bankası 20 Müfettiş Yardımcısı ve 25 Avukat Alımı Yapıyor! - Anadolu Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı sınavı 2 aşamadan gerçekleşecek. Bunlar yazılı ve sözlü sınavlardır. Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından İstanbul’da 12 Ekim 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav saati ise 10.00 olarak belirlenmiştir.

Sözlü mülakat ise banka tarafından adaylara duyurulacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Denizbank Lise Mezunu İletişim Merkezi Asistanı Alımı Yapıyor!

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman Son?

Müfettiş Yardımcılığı sınavı başvuruları 2 Eylül 2019 tarihinde başlayıp, 15 Eylül 2019 Pazar günü gece 00.00’da sona erecektir. Başvurular Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru için ise 120 TL ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Ödemeler hem kredi kartı hem de banka kartı ile yapılabilmektedir.

Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İsim, soyisim, iletişim bilgileri ve diğer tüm bilgiler yazılmalıdır.  Başvuru formunda 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf eklenmesi zorunludur. Fotoğrafı bulunmayan ya da formda eksik bilgileri olan kişilerin başvuruları incelenmeyecektir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı sınavı öncesinde tüm adayların giriş belgelerini yanlarında getirmeleri zorunludur. Giriş belgeleri 7 Ekim 2019 tarihinden itibaren internet sitesi üzerinde alınabilecektir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı Nasıl Olacak?

Ziraat Bankası 20 Müfettiş Yardımcısı ve 25 Avukat Alımı Yapıyor! - Ziraat Bankası
Ziraat Bankası

Müfettiş Yardımcısı yazılı sınavında adayların belirlenen baraj puanını almaları gerekmektedir. Yazılı sınavın;

 • Bölümünden en az %70,
 • Bölümünden en az %60,
 • Bölümünden ise en az %50 oranında doğru cevap verilmesi gerekmektedir.

Sınav sonuçları Anadolu Üniversite tarafından açıklanacaktır.

Mülakat sonucu 70 puan ve üzeri olanlar adaylar ise sözlü mülakat aşamasına geçmeye hak kazanacaktır.

Müfettiş Yardımcıları Ne İş Yapar?

Teftiş Kurulu Başkanlığı, Banka Üst Yönetimine banka faaliyetlerinin Kanun ve ilgili diğer mevzuat ile banka içi strateji, politika, ilke ve hedefler kapsamında yürütülen, iç kontrol risk yönetimi sistemlerinin etkinliği ve yeterliliği hususunda güvence sağlamakla görevlidir. Bu kapsamda da Teftiş Kurulu Başkanlığı yurtiçi ve yurtdışındaki tüm şubeler, Genel Müdürlük birimleri ve bağlı ortaklıklar ve iştirakleri mahallinde ve merkezden denetlemektedir.

Ziraat Bankası Avukat Alımları için Detaylar

Ziraat Bankası Avukat alımları 4 farklı şehir için gerçekleşmektedir. Bu şehirler;

 • Adana,
 • Gaziantep,
 • İstanbul,
 • İzmir.

Ziraat Bankası Avukat alımları için başvurusu kabul edilen adaylar bankanın Hukuk Müşavirliği ile Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda görevlendirileceklerdir.

Ziraat Bankası Avukat Alımları için Aranan Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası 20 Müfettiş Yardımcısı ve 25 Avukat Alımı Yapıyor! - Ziraat Bankası 1
Ziraat Bankası
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 1989 ve sonraki yıllarda doğmuş olmak,
 • Yurt içinde 4 senelik lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak,
 • Avukatlık stajı tamamlandıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış ya da işe başlama tarihinde alabilecek durumda olmak,
 • Kurum ve kuruluşlarda zorunlu çalışma hizmetinin bulunmaması,
 • Mecburi hizmetini ödemeyi kabul etmiş olmak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi kapsamında belirtilen haklardan ve kamu haklarından yoksun olmamak,
 • Çalışmaya engel olacak beden ya da akıl hastalığının bulunmaması,
 • Erkek adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış ya da en az 2 seneliğine tecil ettirmiş olmaları,
 • Geçmiş dönemlerde Ziraat Bankası’nın düzenlediği Avukat Giriş sınavı mülakat aşamasında başarısız olmamak.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Detayları

Ziraat Bankası Avukat alımı için yapılacak olan sınav 2 aşamalı yapılacaktır. Bunlar yazılı ve sözlüdür.

Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 12 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da İstanbul’da yapılacaktır. Sözlü mülakata ise yazılı sınavda başarılı olanlar katılabilecektir.

Ziraat Bankası Avukat alımları için başvurular 2 Eylül 2019’da başlayacak olup, 15 Eylül 2019’da tarihinde sona erecektir. Başvurular Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden yapılacak olup, 120 TL sınav ücreti ödemesi yapılması gerekmektedir. Banka sınavı için ödenecek ücret kredi kartı ve banka kartı ile yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Avukat Başvuru Formu eksiksiz doldurulmalıdır. Eksik bilgi verilen adaylar elenecektir. Aynı zamanda başvuru formunda son 6 içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf eklenmesi zorunludur. Mülakat aşamasında tüm adayların giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları istenmektedir. Giriş belgeleri olmayanlar sınava giremeyecektir. Belgeler Anadolu Üniversitesi tarafından 7 Ekim 2019 tarihinde verilecektir.

Ziraat Bankası Avukat Alım Sınavı Nasıl Olacak?

Ziraat Bankası Avukat alımları için yapılan yazılı sınav çoktan seçmeleri sorulardan oluşacak. Sınav 3 bölümden gerçekleştirilecek ve toplamda 140 soru olacak. Sınav süresi ise 160 dakika olacak.

 • Birinci bölümde 25 tane genel kültür ve 30 tane yetenek sorusu,
 • İkinci bölümde 25 tane yabancı dil sorusu,
 • Üçüncü bölümde 60 tane Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu konuları olacak.

Adayların yazılı sınavdan en az 60 puan almaları gerekmektedir. Sonuçlar Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanacak olup, başarılı olanlar ise sözlü mülakata davet edilecekler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın