Ana Sayfa Krediler Halkbank İşyeri Kredisi

Halkbank İşyeri Kredisi

-

İşyeri herkesin ekmek kapısıdır. Bir nevi yatırım aracıdır. Güvenli bir gelecek için işyerinizin güvencesinin olması gerekir. Halkbankası işyeri olmayan bireylere düşük faizli, esnek ödeme koşulları ile kredi imkanı sunuyor. Halkbankasından işyeri kredisinin 120 aya kadar vadesi bulunuyor. Bu krediler ticari bir faaliyette bulunmayan gerçek bireylerin, kiraya vermek amaçlı üçüncü şahıslardan satın alacakları işyeri değerindeki gayrimenkuller adına alınan kredi olarak tanımlanıyor. Bu kredi işyeri ekspertiz değerinin en fazla %50’si olmak kaydı ile kullanılabiliyor. Halkbankası işyeri kredisine başvuruda bulunmak için internet sitesine ya da bir Halkbank şubesine gelmeniz yeterli oluyor. 100.000 Türk Lirası değerinde alınan bir işyeri kredisi için 120 ay vadeye sahip olabilirsiniz. Bu durumda faiz oranı aylık%1.29, tahsis ücreti 525 TL, diğer giderler ise 805 TL değerinde oluyor. Ve yıllık toplam maliyet oranı %20.6938 tutarında gerçekleşiyor. Dilerseniz 120 aydan daha az vade ile borcunuzu daha çabuk ödeyebilirsiniz. Vadenizi 120 aydan daha az yaptığınız takdirde ödemeleriniz biraz artacağı için vadeler azalıyor. Bundan sonra tercih müşteriye kalıyor.

Halkbankası İşyeri Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Halkbankası işyeri kredisi için bireylerden genel ve özel olmak kaydı ile iki kategoride belge isteniyor. Genel belgeler arasında nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport bulunuyor. Ayrıca eğer kamuda çalışıyorsanız bordro, emekliyseniz emekli hesap cüzdanı, özel sektörde çalışıyorsanız bordro ve serbest meslek erbabıysanız güncel vergi levhası ile yıllık gelir vergisi beyannamesi gerekiyor. Ayrıca çiftçiler içinde çiftçilik belgesi gerekiyor. Ek gelir sahibi olan kimseler için ise kira gelirleri için tapu, kira kontratı fotokopisi ile faiz gelirleri için hesap cüzdanının bulunması gerekiyor. Ayrıca alınmak istenilen kredi türüne göre de ayrıca istenen özel belgelere olabilir. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,254BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler