6 Eski Zihniyet Başarıyı Etkiliyor!

Başarılı olmayı istemek her insanın hakkıdır. Kariyer planlaması yaparken ilk önceliklerimiz arasında görev yapacağımız iş ortamında başarılı olmayı hedefleriz. Hayatta başarılı olmak, saygı duyulmak ve önemsendiğini görmek ve bilmek hepimizin isteği istediği şeylerdir. Bu niteliklere ulaşmak için de potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmamız gerekir. Bunun için de moralimizi yüksek tutmalı cesaretimizi kaybetmemeliyiz. Çevremizden etkilendiğimiz, kendimizin de yaptığı yanlış düşünce tarzı kariyerimizi etkileyip bizi aşağıya itecektir. Bu saydığımız faktörleri incelerken düşünce tarzınızı bir kontrolden geçirmenizde fayda vardır.

  • İyi Bir İş Yapmış Olursam Çalıştığım Yer Benim İçin Bir Yer Olacak!

“Tüm işler geçicidir.” diyen WorkItDaily.com CEO’su J.T. ODonnell, yaşam boyu çalışma günlerinin artık geride kaldığını ve günümüz iş piyasasındaki şirketlerin, üzerlerinde çalışmakta olduğu ürünün bile yarın ne olacağını bilememekte olduğunun adeta başlığı niteliğindedir. Kariyerin için her zaman alternatif bir planının olması işine yarayacaktır.

  • Mesleki Gelişim Hızından Şirket Sorumludur

İş hayatına başlamanla birlikte, hayatında bireysel öğrenme planları yer almaya başlar. Bu özel öğrenme programları sayesinde kendine katacağın bilgiler kariyer planlama hedeflerini belirlerken bunları geliştirmek de senin sorumluluğunda olacaktır.

  • Sosyal Medyada Yer Almak Benciliktir

Şirketin için bir marka elçisi olma şansını yakalayabileceğin sosyal medya alanı kendi markanı da oluşturabileceğin bir platformdur.

Sosyal anlayışlı bir kafa yapısına sahip olmak aynı zamanda ağını ve kaynak çalışanını büyütmenin bir yoludur.

  • Yöneticim Başarımı Kontrol Eder

Çalışma hayatına atılıp kendinizi göstermek ve yöneticinizin takdirini kazanmak kariyer rotanızda ilk aşamalardandır. Zamanla kendinize inancınız başardıkça sizde oluşacak özgüven kendinize takdirinizi de çoğaltacaktır. O yüzden inancınızı sadece yöneticiye bağlarsanız hep aynı yerde sayıklayıp duracaksınız. Kendin için istediğin şeyi yine kendin bileceksin.

  • Kendi Markamı Oluşturmak Şirketime Sadakatsizlik Demek

“Markamı kurarsam, sadakatsiz olarak görülür müyüm” diye düşünmek, aksine sadakatsizlik değil şirketinizin de bu sinerjiden faydalanabileceği bir durumdur.

  • Sadece Yeni Bir İş Ararken Markamı Yönetmem Gerekiyor

Sahip olduğun yeteneğin farkına varıp kendi markanı oluşturduğunda yeni fırsatlar da karşına çıkacaktır. Bu yüzden kendiniz için de adımlar atın.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın