180 Ay Vade Fırsatı

Finansbank konut kredisinde 180 aya kadar vade fırsatı bulunuyor. Bu krediyi sadece TL cinsinden kullanabiliyorsunuz. Finansbank bu kredide satın alacağınız konutun uzman incelemesi sonrasındaki değerinin yüzde 75’ine kadar kredi imkânı sunuyor. Örneğin alacağınız konut uzman incelemesi sonrasında uzman 100 bin TL değer biçti. Bu durumda banka size 75 bin TL’ye kadar kredi sunuyor. Finansbank’ın bu konut kredisini sadece tapusu üzerinde konut tipi olarak mesken gözüken gayrimenkul alımızda ve gerçek kişiler tarafından yapılan alımlarda olmak şartıyla veriyor.

Finansbank’ın bu kredisinde kredi faiz oranı yüzde 1,2 oranında uygulanıyor. Ayrıca DASK prim bedeli adı altında sizden asgari olarak 105 TL tahsil ediliyor. Bu değer alacağınız konutun durumuna ve deprem riskine göre değişebiliyor. Ayrıca banka uzman incelemesi ücreti olarak en az 507 TL en fazla 1502 TL tutarında masraf tahsil ediyor. Finansbank kredide sizden hayat sigortası bedeli de tahsil ediliyor. Örneğin 12 aya kadar vade seçeneği için hayat sigortası kredi tutarının yüzde 0,95’i oranında alınıyor. 12 aydan uzun vadeli krediler için birçok değişkene göre size prim hesabınız yapılıyor. Banka konut sigortası olarak asgari düzeyde 105 TL tahsil ediyor. Bu değer konutun konumuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Bu kredide kredi tahsis ücreti olarak kredi bedelinin yüzde 0,5’i tahsil ediliyor. Ayrıca banka sizden taşınmaz rehin ücreti olarak 120 TL tahsil ediyor. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ya da krediye başvuru yapmak için size en yakın Finansbank şubesine gidebilirsiniz.  

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın