Ana SayfaKariyerÇalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem! İş Yerinizde Bulunduğunuz Zamanlarda İş Aramayın! Detaylar İçin…

-

Çalışırken iş arayabilirsiniz bu yüzden kendinizi sanki bulunduğunuz iş yerine karşı ihanet ediyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Sizin kariyeriniz çok önemli bir neden yüzünden bu kararı vermiş olabilirsiniz. Kariyer planlarınızda değişiklik yapma düşüncesinde olabilirsiniz. Doğru hareketleri uyguladığınızda bağlı bulunduğunuz iş yerini de zor durumda bırakmadan, doğru bir zamanda ve önceden sunduğunuz bildirimle görevinizden ayrılabilirsiniz.

  • İş Yerinizde Bulunduğunuz Zamanlarda İş Aramayın

Şirketinizin size tahsis ettiği materyallerle iş aramayın. Bilgisayar, şirket hattı, yazıcı gibi aletleri gibi araçlar iş aramada riskli unsurlardır. Çalıştığınız zamanlarda işinize konsantre olun ve yaptığınız işi layığıyla yerine getirmeye çalışın. İş arama süreciniz aktif hale gelmişse ve telefon bekliyorsanız, ulu orta iletişime geçmek yerine daha sessiz, sizi kimsenin duyamayacağı bir yere geçin. Bunu yaparken çok dikkat çekmemeye çalışın. O an dönüş yapamayacaksınız daha sonra aramak için uygun zamanı kollayın.

  • Arkadaşlarınıza Bu Konudan Bahsetmemeye Çalışın

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

İş dışında görüştüğünüz arkadaşlarınıza, iş aradığınızdan daha rahat bahsedebilirsiniz. Sizin için tehlike arz etmeyecektir. Fakat bağlı bulunduğunuz şirkette iş arkadaşınıza bahsetmeyin.  Henüz aldığınız bir iş teklifi yokken ofistekilerin farklı fırsatlara yönelmek istediğinizi de bilmesine gerek yoktur.

  • Görüşme Saatiniz İş Saatleri İçindeyse Mazeretinizi Önceden Üretin

Eğer uzun süreden çalıştığınız bir yerse, yıllık izninizde bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Sürecin nasıl işleyeceğini bilemeyebilirsiniz. Çalıştığınız iş yerinden mülakata ya da sınava tabi tutulacağınız günler için saatlik izin isteyebilirsiniz. Doktora gitme bahanesi de en çok kullanılandır.

  • Kıyafetinize Mümkün Olduğunca Özen Göstermeye Dikkat Edin

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Rahat kıyafetlerle çalıştığınız bir iş ortamında olabilirsiniz ve aniden resmi kıyafetler giyip işe gitmeleriniz dikkat çekebilir. Takım elbisenizi kapalı bir çanta içinde yanınızda götürebilirsiniz. Kendinize ait kullandığınız bir aracınız varsa orada da saklayabilir üzerinizi değiştirmek gerektiği zaman bir alışveriş merkezinin soyunma kabinlerinden yararlanabilirsiniz.

  • Zamanınızı İyi Değerlendirmeye Bakın

Mesai saatleri dışında mülakata çağıracak firmalar olabilir. İşten izin almak zorunda kalmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun tam tersi bir durumla da karşı karşıya gelmeniz çok büyük bir ihtimal. Bu süreçte dakik ve hızlı davranmalısınız. İzin aldığınız süreyi iyi kullanmalı zamanında işinize dönmelisiniz.

  • Gizliliğe Dikkat Edin

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Görüşmeye gideceğiniz firma, şirket ya da kurumdan gizlilik talep edin. Hali hazırda çalıştığınız şirkette bir yönetici ile çok samimi arkadaş olma olasılığı yüksek olabilir.

  • İşe Alım Sürecinden Haberdar Olun

Her iş yerinin uygulamaları ve işe alım süreci farklılık gösterebilir. Bu süreçleri önceden öğrenirseniz hem mülakatta başarılı olma yüzdeniz artacak hem de iş yerinizden aldığınız izini vakitlice kullanmış olursunuz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol