Ana SayfaKariyerÇalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem!

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem! İş Yerinizde Bulunduğunuz Zamanlarda İş Aramayın! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışırken iş arayabilirsiniz bu yüzden kendinizi sanki bulunduğunuz iş yerine karşı ihanet ediyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Sizin kariyeriniz çok önemli bir neden yüzünden bu kararı vermiş olabilirsiniz. Kariyer planlarınızda değişiklik yapma düşüncesinde olabilirsiniz. Doğru hareketleri uyguladığınızda bağlı bulunduğunuz iş yerini de zor durumda bırakmadan, doğru bir zamanda ve önceden sunduğunuz bildirimle görevinizden ayrılabilirsiniz.

  • İş Yerinizde Bulunduğunuz Zamanlarda İş Aramayın

Şirketinizin size tahsis ettiği materyallerle iş aramayın. Bilgisayar, şirket hattı, yazıcı gibi aletleri gibi araçlar iş aramada riskli unsurlardır. Çalıştığınız zamanlarda işinize konsantre olun ve yaptığınız işi layığıyla yerine getirmeye çalışın. İş arama süreciniz aktif hale gelmişse ve telefon bekliyorsanız, ulu orta iletişime geçmek yerine daha sessiz, sizi kimsenin duyamayacağı bir yere geçin. Bunu yaparken çok dikkat çekmemeye çalışın. O an dönüş yapamayacaksınız daha sonra aramak için uygun zamanı kollayın.

  • Arkadaşlarınıza Bu Konudan Bahsetmemeye Çalışın

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem! - Bankacıyım

İş dışında görüştüğünüz arkadaşlarınıza, iş aradığınızdan daha rahat bahsedebilirsiniz. Sizin için tehlike arz etmeyecektir. Fakat bağlı bulunduğunuz şirkette iş arkadaşınıza bahsetmeyin.  Henüz aldığınız bir iş teklifi yokken ofistekilerin farklı fırsatlara yönelmek istediğinizi de bilmesine gerek yoktur.

  • Görüşme Saatiniz İş Saatleri İçindeyse Mazeretinizi Önceden Üretin

Eğer uzun süreden çalıştığınız bir yerse, yıllık izninizde bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Sürecin nasıl işleyeceğini bilemeyebilirsiniz. Çalıştığınız iş yerinden mülakata ya da sınava tabi tutulacağınız günler için saatlik izin isteyebilirsiniz. Doktora gitme bahanesi de en çok kullanılandır.

  • Kıyafetinize Mümkün Olduğunca Özen Göstermeye Dikkat Edin

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem! - Bankacıyım

Rahat kıyafetlerle çalıştığınız bir iş ortamında olabilirsiniz ve aniden resmi kıyafetler giyip işe gitmeleriniz dikkat çekebilir. Takım elbisenizi kapalı bir çanta içinde yanınızda götürebilirsiniz. Kendinize ait kullandığınız bir aracınız varsa orada da saklayabilir üzerinizi değiştirmek gerektiği zaman bir alışveriş merkezinin soyunma kabinlerinden yararlanabilirsiniz.

  • Zamanınızı İyi Değerlendirmeye Bakın

Mesai saatleri dışında mülakata çağıracak firmalar olabilir. İşten izin almak zorunda kalmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun tam tersi bir durumla da karşı karşıya gelmeniz çok büyük bir ihtimal. Bu süreçte dakik ve hızlı davranmalısınız. İzin aldığınız süreyi iyi kullanmalı zamanında işinize dönmelisiniz.

  • Gizliliğe Dikkat Edin

Çalışırken İş Görüşmesine mi Gideceksiniz? İşte 7 Yöntem! - Bankacıyım

Görüşmeye gideceğiniz firma, şirket ya da kurumdan gizlilik talep edin. Hali hazırda çalıştığınız şirkette bir yönetici ile çok samimi arkadaş olma olasılığı yüksek olabilir.

  • İşe Alım Sürecinden Haberdar Olun

Her iş yerinin uygulamaları ve işe alım süreci farklılık gösterebilir. Bu süreçleri önceden öğrenirseniz hem mülakatta başarılı olma yüzdeniz artacak hem de iş yerinizden aldığınız izini vakitlice kullanmış olursunuz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.