Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri!

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! Yapay Zeka Uzmanlığı! Yapay Organ Geliştiriciliği! Aktüerya Uzmanlığı! Detaylar İçin…

0
Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş alanlarında da değişiklik olmaya başladı. Dünya değişiyor ve eskiden insan gücü ile çalışılan çoğu iş şimdi şekil değiştirmeye başladı. Fizik gücünün yerini zihin gücünün alacağı zamanlar çok yakında.  Bu yolda ilerleme söz konusu olacağından, daha detaylı zamana yetişebilmek adına yeni meslek gruplarının doğması da olasıdır. Ve bu meslek grupları gelecek zaman zarfında Dünya’ya ciddi fayda sağlayacak olmasının yanında meslekleri icra edenlerin de ciddi maddi kazançlar sağlamasına sebep olacaktır. Değer kazanacak geleceğin mesleklerini merak edebilirsiniz, bu mesleklerin neler olduğuna bir bakalım.

Yapay Zeka Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Arastirmalara gore gelecegin meslekleri 3

Microsoft’un kurucusu olan dünyanın en zengin kişilerinden Bill Gates gençlere; kariyerlerinin temellerini atarken, yapay zeka üzerine kurmalarını ve bu yönde inşa etmelerini tavsiye etmektedir. Gelişmiş Asya ülkeleri de Amerika gibi yapay zeka üzerine yoğunlaşıp geliştirmek için bütçe ayırmaktadır. Bu alanda kariyeriniz için sunulan olanaklardan yararlanıp kariyerinizi inşa edebilirsiniz.

Yapay Organ Geliştiriciliği

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Arastirmalara gore gelecegin meslekleri 1

Hayati önem taşıyan, işlevlerini kaybetmeye başlayan ya da kaybetmiş organların laboratuvar ortamında üretilen yeni organlarla değiştirilmesine denir. Kusursuz bir şekilde yeniden oluşturulan bu organları yapay organ geliştiricileri değiştirmektedir. Geleceğin mesleği olarak inanılmaz önem taşıyan kariyerinizde zirve yapacağınız bir meslek olabilir.

Aktüerya Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Arastirmalara gore gelecegin meslekleri

Aktüerya bilimcileri insanların ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi durumlarında ve bunun yanı sıra mal varlığını etkileyecek olan hırsızlık, yangın, kaza, sel ve deprem gibi aniden oluşabilecek durumlar için risk analizi yapar. Yaşanan olayların finansal etkilerini gidermek için güvenlik önlemi olan programlar hazırlar. Gelecek yıllarda da finans sektörünün önü oldukça açık gözüküyor. Kurumlar riskle karşı karşıya gelebilir ve risk çok değişik şekillerde oluşabilir.  Riski ölçen aktüerler toplum için önem teşkil eden ekonomik koşulların daha verimli olması için iyileştirme planı yapan, önemli katkıları olan kişilerdir. Aktüer uzmanlarının oluşturduğu risk programlarının dikkate alınması gerekir zira ekonomide sorunlar yaşanabilir.

Veri Güvenliği Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Arastirmalara gore gelecegin meslekleri 4

Teknolojinin ilerlemesiyle inanılmaz değişimler geçiren çağımızda artık daha aktif olduğumuz sanal bir dünya var. Bu mecrada başımıza istemediğimiz durumlar gelebiliyor. Siber saldırı dediğimiz bu olaylara karşı veri güvenliği uzmanları devreye giriyor. Hangi tip bilgilerin gizleneceğini tespit edip çözüm buluyorlar.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın