Ana SayfaKariyerAraştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri!

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri!

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! Yapay Zeka Uzmanlığı! Yapay Organ Geliştiriciliği! Aktüerya Uzmanlığı! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş alanlarında da değişiklik olmaya başladı. Dünya değişiyor ve eskiden insan gücü ile çalışılan çoğu iş şimdi şekil değiştirmeye başladı. Fizik gücünün yerini zihin gücünün alacağı zamanlar çok yakında.  Bu yolda ilerleme söz konusu olacağından, daha detaylı zamana yetişebilmek adına yeni meslek gruplarının doğması da olasıdır. Ve bu meslek grupları gelecek zaman zarfında Dünya’ya ciddi fayda sağlayacak olmasının yanında meslekleri icra edenlerin de ciddi maddi kazançlar sağlamasına sebep olacaktır. Değer kazanacak geleceğin mesleklerini merak edebilirsiniz, bu mesleklerin neler olduğuna bir bakalım.

Yapay Zeka Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Bankacıyım

Microsoft’un kurucusu olan dünyanın en zengin kişilerinden Bill Gates gençlere; kariyerlerinin temellerini atarken, yapay zeka üzerine kurmalarını ve bu yönde inşa etmelerini tavsiye etmektedir. Gelişmiş Asya ülkeleri de Amerika gibi yapay zeka üzerine yoğunlaşıp geliştirmek için bütçe ayırmaktadır. Bu alanda kariyeriniz için sunulan olanaklardan yararlanıp kariyerinizi inşa edebilirsiniz.

Yapay Organ Geliştiriciliği

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Bankacıyım

Hayati önem taşıyan, işlevlerini kaybetmeye başlayan ya da kaybetmiş organların laboratuvar ortamında üretilen yeni organlarla değiştirilmesine denir. Kusursuz bir şekilde yeniden oluşturulan bu organları yapay organ geliştiricileri değiştirmektedir. Geleceğin mesleği olarak inanılmaz önem taşıyan kariyerinizde zirve yapacağınız bir meslek olabilir.

Aktüerya Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Bankacıyım

Aktüerya bilimcileri insanların ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi durumlarında ve bunun yanı sıra mal varlığını etkileyecek olan hırsızlık, yangın, kaza, sel ve deprem gibi aniden oluşabilecek durumlar için risk analizi yapar. Yaşanan olayların finansal etkilerini gidermek için güvenlik önlemi olan programlar hazırlar. Gelecek yıllarda da finans sektörünün önü oldukça açık gözüküyor. Kurumlar riskle karşı karşıya gelebilir ve risk çok değişik şekillerde oluşabilir.  Riski ölçen aktüerler toplum için önem teşkil eden ekonomik koşulların daha verimli olması için iyileştirme planı yapan, önemli katkıları olan kişilerdir. Aktüer uzmanlarının oluşturduğu risk programlarının dikkate alınması gerekir zira ekonomide sorunlar yaşanabilir.

Veri Güvenliği Uzmanlığı

Araştırmalara Göre Geleceğin Meslekleri! - Bankacıyım

Teknolojinin ilerlemesiyle inanılmaz değişimler geçiren çağımızda artık daha aktif olduğumuz sanal bir dünya var. Bu mecrada başımıza istemediğimiz durumlar gelebiliyor. Siber saldırı dediğimiz bu olaylara karşı veri güvenliği uzmanları devreye giriyor. Hangi tip bilgilerin gizleneceğini tespit edip çözüm buluyorlar.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...