Ana SayfaKariyerKusursuz İş Başvurusu için 5 Dakikalık Kontrol Listesi!

Kusursuz İş Başvurusu için 5 Dakikalık Kontrol Listesi!

Kusursuz İş Başvurusu İçin 5 Dakikalık Kontrol Listesi! Gramer, İmla Kurallarına Dikkat, Gerçekçilik! Detaylar İçin…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bir iş başvurusunda bulunurken hazırlayacağınız mükemmel bir özgeçmiş, hayalini kurduğunuz kariyere kavuşmanızda çok etkili olacaktır. Özgeçmişinizi hazırlarken neler yapabileceğinizi düşünmek en sancılı süreçtir. Kendinizi, yeteneklerinizi becerilerinizi, aldığınız eğitimleri, yazım kurallarına gösterdiğiniz titizliğinizi en doğru, anlaşılır bir şekille anlatacağınız ilk adımdır. Özgeçmişinizi yazdığınızda nelere dikkat edip etmediğinizi önceden kısa bir kontrol süzgecinden geçirirseniz, hiç fena olmayacaktır. Düzeltmeden incelemeden gönderdiğiniz bu ön yazı, çok istediğiniz bir pozisyonu elinizin altından kayıp gidebilir. Kariyer planınız da suya düşebilir. Kusursuz bir özgeçmiş istiyorsanız kontrol noktalarını tespit etmekte fayda var. 5 dakikanızı alacak bu kontrolle gözden kaçırdığınız bir hatayı tespit edebilirsiniz.

Gramer

Güzel ve doğru yazmak en az güzel konuşmak kadar önemli bir durumdur. Kullandığınız dilin gramerine uygun bir özgeçmiş, aslında anlatım yaparken de düzgün sözcükler seçen bir konuşmacı olabileceğinizin sinyallerini verecektir. Doğru kelimelerle cümlenizi yazın ve kurallı cümleler oluşturun.   Gelişigüzel yazılmış bir yazı olmamasına dikkat ettiğiniz iş başvurusu ön yazınız, üstünde önemle durmanız gereken bir başlıktır. Yazdıklarınız ve anlatmaya çalıştıklarınız ne kadar anlaşılır olursa karşı tarafta bulunan işe alacak yetkili olan kişi de o kadar sizi anlayacaktır.

İmla Kurallarına Dikkat

Kusursuz İş Başvurusu için 5 Dakikalık Kontrol Listesi! - Bankacıyım

Sizin için çok önemli olan, kariyerinizdeki adımların atılmasına belki de vesile olacak iş başvurusu için hazırladığınız sunumunuzun imla kuralına uygun olması da dikkate değer bir husustur. Deyim yerindeyse noktasına, virgülüne, kelimenin doğru yazılış şeklinden emin olmaya kadar gözünüzle tarama yapmalısınız.

Gerçekçilik

Daha önceden de bir işe başvuruda bulunmak için özgeçmiş hazırlamışsınızdır. Fakat bazı değişikler oldu ve değiştirmeniz gereken bilgiler var. Bunları mutlaka yeni yazacağınız ön yazınızda değiştirin. Yanlış vereceğiniz bir telefon ya da referansınızda yazacağınız kişinin isminin tekrar kontrolü sizi olası bir sıkıntıdan kurtaracaktır.

İstenen Talimatlara Uyma

Her işverenin kendine göre özgeçmişi isteme talimatları vardır. Bazıları özgeçmişi online isteyip bazısı da e posta yoluyla istemeyi tercih edebilir. Bu talimatlara sizden istenildiği gönderme şekliyle karşılık verin ve buna uyun.

Ekler

E-posta yoluyla özgeçmiş göndermeniz gerekebilir. Unutup iliştirmediğiniz bir ek size ikinci kez e posta yollama zahmeti yaşatacaktır, ya da kontrol etmediğiniz internet bağlantısı özgeçmişinizin yanlış bir adrese gitmesine sebep olacaktır. Bu toplam beş dakikalık harcayacağınız kontrol süresi size uzun ömürlü bir işin kapısını açabilir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.