Albaraka Türk Tüketici Finansmanı

0

Albaraka Türk sağladığı tüketici finansmanı kapsamında ödemeleri 36 aya kadar vadelendirme imkanı sunuyor. Ayrıca geri ödemeler, aylık eşit taksitler halinde yapılabildiği gibi 2 ayda bir, 3 ayda bir ya da değişken miktarlarla esnek bir şekilde de yapılabiliyor. Albaraka Türk Tüketici Finansmanı çerçevesinde uygun kar oranları da mevcut. Aylık kar oranlarının detaylı bilgisine ulaşmak için Albaraka Türk internet sitesindeki ‘Finansman Kar Oranları ve Ücretleri’ tablosu incelenebilir.

Albaraka Türk Tüketici Finansmanı kapsamında finansman kullanan müşterilere tahsis ücreti gibi bir masraf çıkartılıyor. Bu masraf tüm vadeler için finansman tutarının %0,50’si kadar müşteriden tahsil ediliyor. Bir de masraf olarak ferdi kaza sigortası bulunuyor. Ferdi kaza sigortası ise tüketici finansmanından yararlanan müşteriler arasında kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

Başvuru

Albaraka Türk Tüketici Finansmanı’ndan 18 yaşını doldurmamış kişiler yararlanabiliyor. Finansmandan gerçek kişi olarak yararlanmak isteyen müşterilerin bir araya getirmesi gerek belgeler: satın alınacak malın proforma faturası, nüfus cüzdan belgesi, ve gelir belgesi olarak belirlenmiş. Eğer müşteri ücretli çalışansa, maaş bordrosu ya da net maaş miktarını gösteren çalıştığı işyeri tarafından onaylanmış bir belge de istenilen belgeler arasında yer alıyor. Serbest meslek sahibi ya da tüzel kişi olarak Albaraka Türk Tüketici Finansmanı’ndan yararlanmak isteyen müşterilerin getirmesi gereken belgeler de Albaraka Türk internet sitesinde mevcut. Gerekli olan belgelerle birlikte en yakın Albaraka Türk şubesine başvuru yaparak Albaraka Türk Tüketici Finansmanı’ndan yararlanmak mümkün. Eğer belgelerde bir eksik bulunmuyorsa, başvuru yapan müşteriye Albaraka Türk tarafından 24 saat içinde gerekli dönüş yapılıyor. Müşteri başvurusunun kabul olup olmadığını 24 saat içinde öğrenebiliyor. Daha detaylı bilgi için telefon bankacılığı da kullanılabilir. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın