Öğrenirseniz Her Kapının Açılacağı 5 Yabancı Dil!

Yabancı dil özellikle öğrenciler için olmazsa olmazlardandır. Yeni bir dil, yeni bir kültürü öğrenmek ve iletişimin en önemli parçasıdır. Sadece çalışmak ve yurtdışı eğitimi için gerekli gibi gözükse de araştırma yaparken, interneti kullanırken en azından İngilizce dilini bilmek gereklidir. Fakat İngilizcenin bile yetmediği alanlar karşımıza çıkabilmektedir. Diğer dilleri de öğrenip size faydası dokunacak fırsatları yakalamak mümkün. Güzel bir kariyer elde etmek ve mezun olduktan hemen sonra iş imkanı sağlamak için öğrenmeniz gereken ekstra yabancı dillere ihtiyacınız olacaktır. Bu iş imkanlarını bize sunan diğer yabancı dillerin hangileri olduğuna bir göz atalım.

Mandarin

Asya ülkeleri günümüzde teknoloji ve ekonomi sektörlerinde inanılmaz bir yükseliş göstermektedir. Çin, Singapur Japonya gibi ülkelere olan yatırım ve ticaret ağı genişleyip artış gözlenmektedir. Bu sebepten ekonomik gelişimine büyüme hacmi kazandıran Çin tam bir ticaret merkezidir. Uzay sektörü, havacılık bilgi teknolojisi alanlarında iş ararken bilmekte olduğunuz İngilizcenin yanında mandarin dilini öğrenmeniz de size büyük şirketlerde ikinci dil bilmenin avantajını yaşatacaktır.

İspanyolca

Dünya genelinde en çok konuşulan dördüncü dil İspanyolca dilidir. Amerika da tıpkı İspanya gibi yoğun göçmen nüfusu olan bir ülkedir. Bu ülkede bulunan uluslararası şirketler, firmalar iş ilanlarında İspanyolca bilen adaylar aramaktadır.

İngilizce

Dünyadaki insanların çoğu kendi ana dilinden sonra İngilizce öğrenmek isterler. Bir milyardan fazla insanın konuştuğu bir dil olan İngilizce uluslararası şirketlerde önemli bir beceri haline gelmiştir. Bu dili öğrenerek bilişim sektöründeki büyük şirketlerde yakalanan fırsatlarla da çok yüksek maaşlar kazanma şansınız olacaktır.

Almanca

Çok büyük ekonomik güce sahip Almanya bu etkisiyle çoğu yeni mezunun veya okumakta olan öğrencilerin gitmek istediği bir ülkedir. Bilgisayar bilimleri, tıp mühendislik gibi alanlarda iş bulmak için geniş bir yelpazesi vardır. Dünyada ününü bildiğimiz otomotiv sektöründeki büyük şirketleri Mercedes Benz, Wolkwagen ve diğer şirketlerde Almanca dilini bilmeniz halinde dolgun ücretle kariyerinizde zirveyi zorlayabilirsiniz.

Japonca

Gelişmiş teknolojisi ve dünyadaki robot üretiminin yarısından fazlasını karşılayan Japonya burada okumak isteyen öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir ülkedir. Burada bulunmakta olan uluslararası şirketlerde İngilizce dili kullanılsa da Japonca dilini bilmek size bir avantaj sağlayacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın