Yurtdışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz 10 Web Sitesi

Internqueen.com

Yurtdışında staj yapmak isteyen bu programlardan yararlanmak isteyecek öğrencilerin başvuracağı dünyanın en iyi sitelerinden biridir. Amerika’da oldukça faal olan bu site Los Angeles, New York gibi şehirlerde tasarım, işletme finans alanlarında öğrencilerin staj yapmaları için imkan yaratır. Bu sitede, stajlar hakkında bilgi veren blog yazıları, online staj fırsatları, uzman tarafından hazırlanan özgeçmiş hazırlama ile ilgili alanlar mevcuttur.

Looksharp.com

Amerika Birleşik Devletlerine ait çoğu ilan bu sitede yayınlanmaktadır. İlan sayısı 50.000’leri geçen Looksharp sitesinde hazırlanmış özgeçmiş taslakları, motivasyon mektubu ve şehir bazı alınarak başvuru ilanları arama kolaylığı bulunmaktadır.

Coolworks.com

Bu sitede genellikle Kanada ve Amerika’da bulunmakta olan ilanlar yer alır. Yurtdışında staj yapmak isteyen insanların yaz sezonunda değerlendirebileceği önemli bir fırsat sunan bu siteye ziyarette bulunabilirsiniz.

Hercampus.com

Üniversitede öğrenci olan kadınlara yönelik blog yazılarının ve daha çok staj ilanının ağırlıkta olduğu bu site kadınlara yönelik bir sitedir.  Staj arama ve başvuru sitesidir.

Collegelıfestyles.org

Üniversite öğrencilerine hizmet sunan bu sitenin geniş bir yelpazesi vardır. Öğrenciler bu siteyi ziyaret ederek bir sürü iş ilanı ve iş başvurusu seçeneklerini kariyer planı yaparken değerlendirebilirler.

Levo.com

Genç profesyonellerin hizmet alacağı bu site tam aradıkları bir sitedir. Levo’da staj ilanlarından faydalanıp kariyer ile ilgili makaleleri bulabileceklerinden emin olabilirler. Ayrıca birçok profesyonel şirketin ilanını bu sitede bulup iletişime geçebilirsiniz.

Goabroad.com

Yurt dışında staj ve işe girmeyle ilgili planlarınız varsa bu site başvurabileceğiniz harika bir kaynak olacak. Düşünüyorsanız yurtdışında eğitim bölümleri için de faydalanabileceğiniz bu site aradığınız kaynak olacaktır.

Careersushi.com

Dünyadaki en genç beyinlerin en profesyonel iş adamlarıyla buluşturulmasını slogan yapan bu sitenin içerisinde staj ilanları ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Aftercollege.com

Hayallerinizi süsleyen yurtdışında eğitim ve staj programları için oldukça ilanı bulunan site tam aradığınız site olabilir. Bilişim bilgi teknolojileri ve yazılım programlarıyla yoğunlukta olan sitede yüzbinlerce ilan bulunmaktadır.

internships.com

Kendi özelliklerinize uygun staj programlarından yararlanmak istiyorsanız bu siteye başvurabilirsiniz. Bünyesinde 124.000 staj ilanını güncel olarak paylaşmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın