Yapıkredi Engelsiz Bankacılık

0

Yapıkredi’nin hizmette sınır yoktur anlayışı bu konuda da devam ediyor. 2008 yılında başlattıkları bu proje diğer bankalarla kıyaslandığından bir ilk olduğu görülüyor. Bu program kapsamında birçok hizmet sunuluyor. Bunlardan bazıları şöyledir;

 İşitme engelli vatandaşlara yönelik online chat imkanı sunuyor. Bu sayede vatandaşlar, kart kapatma, kayıp- çalıntı bildiriminde bulunma, kredi kart bilgilerini güncelleme, çağrı merkezine yönlendirme gibi birçok işlemini gerçekleştirebiliyor.

 Görme engellilere yönelik engelsiz ATM programı ise, görme kaybı olan ya da görme engeli bulunan vatandaşların bankacılık işlemleri sesli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor. Bu sayede vatandaşlar bankacılık hizmetlerini kimseden yardım almadan gerçekleştirebiliyor.

Ortopedik engellilere yönelik ATM programı ise, günümüz teknolojisine uygun olarak geliştirilen çağdaş ATM’ler ile vatandaşların zorlukların üstesinden gelmesi sağlanıyor.

Görme engellilere yönelik yazıyı sese çeviren teknolojide mevcut bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde piyasadaki anlık değişimlerden haberdar olabiliyorlar. Piyasadaki bu değişimleri sesli olarak vatandaşlara aktaran bu teknoloji görme engelli vatandaşlar için çok iyi bir işlev görüyor.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Direkt Satış Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Ortopedik engellilere yönelik engelsiz şube uygulamasında tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlara ve diğer ortopedik engelleri bulunan vatandaşlara yönelik tasarlanmıştır. Bu uygulamaya göre şube girişlerinde kalıcı ya da seyyar rampa uygulaması ile tekerlekli sandalye kullanan müşterilere kolaylık sağlanıyor.

Ayrıca işitme engellilere yönelik olarak tasarlanan internet bankacılığı da bu vatandaşların işini kolaylaştırıyor. Mobilden alamadığı çağrı merkezi hizmetini internet bankacılığı aracılığı ile çok kolay bir şekilde almaktadır. Bu uygulama 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Hizmetin bir kısmında mevcut olan yazılar sese çevrilerek bu uygulamadan görme engelli vatandaşların da yararlanılması düşünülmüştür. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın