İşsizlere 2600 Lira Aylık

Google Haberlere Abone Ol:

İşbaşı Eğitimi ve İşsizlik Maaşı

Öğrenciler İŞKUR’un düzenlediği işbaşı eğitim programlarına katılabiliyor ve buradan meslek tecrübesi edinebiliyor. Ayrıca program süresince öğrenci eğer burs ya da kredi alıyorsa bunlarda kesilmiyor ve öğrenci işbaşı eğitim ücreti de alabiliyor. Sigortalı işsizler de işsizlik maaşı aldıkları dönemlerde de bu işbaşı eğitim programına katılıp işbaşı eğitim alabiliyor. Ayrıca bu kişiler hem işsizlik maaşını hem de işbaşı eğitim ücretini de alabiliyor.

İşsizlik maaşı olarak işsizlere en az 659 TL ve en fazla 1318 TL ödeniyor. Bu değerler birde işbaşı eğitim için günde 50 TL ve ayda 26 gün için 1300 TL eklenince işsizler toplam 2600 TL’ye kadar aylık alabiliyor. İşsizlik maaşı alınan günler ve işbaşı eğitim görülen günler çakışırsa işsizlik maaşı ile birlikte bu ücrette alınabiliyor. Programa katılan katılımcılara da devam zorunluğu aranıyor. Ancak kabul edilebilir mazereti olanlar işveren tarafından mazeret izni alabiliyor. İşbaşı eğitime katılabilmek için bazı şartlar gerekiyor. Bunlar kuruma kayıtlı işsiz olmak 15 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Ayrıca işverenin birinci ya da ikinci dereceden yakını olmamak ya da eşi olmamak gerekiyor. Emekli olmamakta bu programa katılım için aranan şartlardan birisi. Programın başlama tarihinden önceki üç ay içinde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamakta bu programın bir başka şartıdır. Bu şartlara uyan kişiler şehirlerindeki İŞKUR müdürlüklerine ya da İŞKUR internet sitesi aracılığı ile bu programa katılmak için başvurularını yapabilirler. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,307TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.