Halkbank Online Sınavı Hakkında Açıklama Yapıldı!

0
Halkbank Online Sınavı Hakkında Açıklama Yapıldı

24 farklı ilde gişe hizmetleri asistanı personeli alımları gerçekleştirecek olan Halkbank online sınavları için 13 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleşti. Ancak başvurusunu yapan, başvuru sürecini tamamlayan pek çok aday online sınav sistemine giriş sağlayamadı.

İlk kez online banka sınavı düzenleyen Halkbank’ın alım yaptığı pozisyon gişe görevlisiydi. 6 Eylül 2019 tarihinde ise adaylar başvurularını yapmaya başlamıştı. Adaylarda aranan şartlar ise aşağı gibiydi;

  • 1990 ve sonraki yıllarda doğmuş olmak,
  • Bankacılık bölümü ile ilgili bölümlerden mezun ya da 4 senelik eğitim almış olmak,
  • Erkek adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış olmaları ya da 30 Nisan 2020 tarihine kadar tecil ettirmiş olmaları,
  • Personel alımı gerçekleştirilecek olan şehirlerde ikamet etmek.

Halkbank Sınavı Ertelendi mi?

Halkbank online sınavlarına pek çok katılım sağlayamadı. Sınav gününe kadar da banka tarafından yeterli bilgi verilmedi. Yaklaşık olarak 45 dakika süren sınav için adaylar şikayetlerde bulundular. Halkbank ise açıklamada bulundu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle sistemin çöktüğünü, ilerleyen saatlerde tekrardan açıklamalarda bulunulacağını bildirdi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın