Finansbank İle Peşinatsız Ev Sahibi Olun

0

180 Ay Vade Fırsatı

Finansbank konut kredisinde 180 aya kadar varan vade seçenekleri sunuluyor. Bu uzun vade seçenekleri ile kredinizi azar azar ödeyip evinizi alabilirsiniz. Bu kredide hem sahip olduğunuz evi hem de satın alacağınız yeni evi teminat göstermek suretiyle yeni evinizin uzman incelemesi sonrasındaki değerinin yüzde 100’üne kadar kredi alma imkânınız var. Böylece bu kredi sayesinde peşinat sıkıntısı çekmeden kolayca ev sahibi olabilirsiniz. Kredinizi TL cinsinden kullanma imkânınız var. Bu kredide faiz oranı sabit ile ödeme tutarlarınız hakkında öngörüde bulunabilirsiniz. İki evi teminat göstermek suretiyle alacağınız konutun değerinin tamamına kredi alabilirsiniz. Ancak bu kredi için hem mevcut konutunuza hem de alacağınız konuta uzman incelemesi yapılması gerekmektedir. Bu krediyi sadece tapu üzerinde konut tipi mesken alımı amacıyla alabilirsiniz ve gerçek kişiler tarafından bu kredi alınabilir.

Finansbank bu kredide yüzde 1,2 oranında kredi faizi uyguluyor. Ayrıca iki ipotek alınması durumunda ikisini toplam değerini yüzde 75’i oranında kredi imkânı sunuyor. Yani ki evinizin toplam değeri 200 bin TL ise 150 bin TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu kredide Finansbank sizden yüzde 0,5 oranında kredi tahsis ücreti alıyor ve diğer birçok kalemde masraflar alıyor. Bu kredide 2 konutun ipoteği halinde genelde kefil şartı aranmıyor. Ancak gerekli görülmesi durumunda banka sizden kefil de talep edebiliyor. Bu konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ya da krediden yararlanmak için size en yakın Finansbank şubesine gidebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın