Ana SayfaEkonomiGaranti Bankası Kadın Girişimcilere Destek Paketi

Garanti Bankası Kadın Girişimcilere Destek Paketi
G

-

Kadın Girişimci Destek Kredileri

Kadın girişimcilerin firmalarına özel olarak sunulan destek paketi, her ihtiyacı karşılamayı amaçlıyor. 60 aya kadar varan vade olanağı ve özel faiz oranları bulunan kredide kadın girişimcilerin desteklenmesi ve finanse edilmesi hedefleniyor.

İşyeri Kredisi

İşyeri Kredisi ile yeni işyeri satın alacak olan kadın girişimciler, yeni işyeri alımlarına özel olarak 96 aya kadar varan vade olanağıyla döviz veya TL olarak finansman sağlayabiliyorlar.

Oto Kredisi

İş yeriniz için özel araca ihtiyacınız olduğunda da garanti bankası kadın destek paketi kapsamımda finansman sağlıyor. İş yerinizin ihtiyaçlarına uygun aracı 60 aya varan vade olanaklarıyla alabilmeniz mümkün.

Nakit Krediler

Garanti Bankası nakit kredilerle üretim süresince, işletme sermayesine yönelik olarak ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Nakit krediler; taksitli, spot veya kısa vadeli rotatif olarak sağlanıyor.

*Taksit krediler: Standart olarak aylık taksit olacak şekilde alınmış olan nakit kredi geri ödeniyor.

*Spot krediler: Girişimci kadınlar spot kredilerde, alacaklarını tahsil ettikleri dönemde veya kendi planladıkları dönemde nakit kredileri ödüyorlar.

*Rotatif krediler: Dönem sonlarında kullanılan gün süresi boyunca kredi faizi ödeniyor.

Kadın Girişimcilere Özel KGF Kefalet Desteği

Garanti Bankası, kadın girişimcilerin kredi kullanım döneminde yaşadıkları teminat sorununa da çözüm getiriyor. Kredi Garanti Fonu’yla (KGF) birlikte anlaşmalı olan Garantili Kadın Girişimcilerin Kredilendirilmesine İlişkin Kefalet Desteği Protokolu ile birlikte; 1 senedir faal olan 40 yaşını aşmamış, 1 senenin üstünde faal olan 50 yaşını aşmamış olan şahıs şirketleri hisse miktarı en az %51 kadın olan girişimcilere ait işletmeler KGF desteğine ulaşıyorlar.

Aynı şekilde minimum 1 senedir işleyen 40 yaşını aşmamış veya 1 senenin üzerinde faal olan 50 yaşını aşmamış %51’i kadın girişimcilere ait olan işletmeler de KGF desteğinden yararlanabiliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol