Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor! Son Başvuru 29 Nisan!

2022'nin ilk çeyreğinde Vakıfbank Müfettiş Yrd alımı yapacağını duyurdu. Banka iş ilanları arasında yeni olan Müfettiş Yrd sınav ilanında aranan şartlar neler?

0
Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!
Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

2022 Vakıfbank Müfettiş Yrd Sınavını duyurdu. Banka tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Müfettiş Yrd istihdamları için yeni bir ilan yayınladı. Banka iş ilanları arasında yer alan bu duyuruya göre başvuruda bulunan adaylar yazılı bir sınava tabi tutulacak ve başarılı olan adaylar sözlü sınava katılmaya hak kazanacak.

Vakıfbank Müfettiş Yrd Sınav Başvuruları Başladı

Vakıfbank Müfettiş Yrd Sınav Başvuruları Başladı
Vakıfbank Müfettiş Yrd Sınav Başvuruları Başladı

Banka tarafından yayınlanan bu ilanda 2022 yılı için düzenlenecek olan ” Vakıfbank 2022 Müfettiş Yardımcılığı Sınavı” için başvuruların internet üzerinden başvuru formunu doldurmak suretiyle gerçekleştirileceği açıklandı. Sınav için belirlenen süreç ise şu şekilde işleyecek:

Başvuru Tarihi: 18 Nisan 2022 – 29 Nisan 2022 

Sınav Yeri: Ankara, İstanbul ve İzmir

Sınav Tarihi: 12 Haziran 2022 

Sınav Ücreti: 200 TL

Sınav giriş bedeli olan 200 TL https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kredi kartı ya da banka kartıyla başvuru sırasında yatırılmaktadır.

Sınav bedeli yalnızca Anadolu Üniversitesi’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ödenebilmektedir. Vakıfbank ödeme kanalları üzerinden sınav bedelini ödeyebilmek mümkün olmazken, havale ya da EFT gibi ödeme yöntemleri de kabul edilmemektedir. Ayrıca sınava girmeyen, sınavı geçersiz sayılan ya da başarısız olan öğrencilerin ücretleri iade edilmemektedir.

Vakıfbank Yazılı sınavı 12 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınavda başarılı olan yaklaşık 200 aday için sözlü mülakat davetleri gönderilecektir.

Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Sınav Başvuru Şartları

Sınav Başvuru Şartları
Sınav Başvuru Şartları

Vakıfbank bünyesinde Müfettiş Yardımcısı olarak görev almak isteyenler için bazı başvuru koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmak,
  • Kamu hizmetleri konusunda herhangi bir yasağı bulunmamak,
  • Herhangi bir suç nedeniyle hapis cezası almamış olmak,
  • Daha önce Vakıfbank işe alım sınavlarına girip sözlü mülakatta başarısız sayılmamış olmak,
  • Alım şartlarında belirlenen üniversite bölümlerinden en az birinden 31.07.2022 tarihinden itibaren 4 yıllık mezun olmak,
  • Erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş, tecil ettirmiş ya da muaf tutulmuş olması gibi durumlar, Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı sınavı başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Sınav Konuları Nelerdir?

Sınav Konuları Nelerdir?
Sınav Konuları Nelerdir?

Vakıfbank Müfettiş Yrd Sınavı iki aşamadan oluşurken, bunlardan ilki yazılı sınav, ikincisi sözlü sınavdır. Banka, sözlü sınavı birden fazla aşamayla gerçekleştirebilme hakkına sahiptir.

Yazılı sınav iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

İlk Oturum: Saat 10:00’da başlayacak olup 120 dk. sürecektir.

İkinci Oturum: 14:00’da başlayıp 120 dk. sürecektir.

İlk oturumun sınav konusu Yabancı Dil ve Genel Yetenek olarak belirlenmiştir. 40’ar sorudan oluşan bu sınavlara bütün adayların girmesi zorunludur. Başvuru formunu dolduran adayların Yabancı Dil için Almanca, İngilizce ya da Fransızca dillerinden herhangi birini belirtmesi gerekmektedir.

İkinci oturumun konusuysa alan testleridir. Mezun oldukları bölüme göre 5 kategoriye ayrılacak olan adaylar kendi bölümüyle alakalı sınava tabi tutulacaktır.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonrasında sözlü mülakata davet edilecek.

Vakıfbank 2022 personel alımları kapsamında düzenlenecek olan banka sınavı Müfettiş yardımcılığı için tüm detaylara ulaşabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru linki: Müfettiş Yardımcılığı Sınavı (vakifbank.com.tr)
Detaylı bilgi: VakıfBank Giriş Sınav İlanı 2022.pdf (vakifbank.com.tr)
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın