Müşteriler, Gece Gündüz Hesabı kullandıkları takdirde vade bekleme derdi olmadan para yatırma, para çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Gece Gündüz Hesabı sahibi vadesiz mevduat kullanır gibi vadeli mevduatın faiz kazancından yararlanıyor. Faiz getirisini günlük olarak kazanıyor. Bu getiri hesabına günlük olarak aktarılıyor.

Müşteri ilk olarak Gece Gündüz Hesabı’nı açtığında ilk 45 gün geçerli olacak olan avantajlı faiz oranından faydalanma imkanı elde ediyor. Müşteriler, Gece Gündüz Hesabı sayesinde diğer günlük bankacılık işlemlerini de bu hesaptan rahat bir şekilde yürütebiliyor. Müşteri, Gece Gündüz Hesabı’nın vadesini bozmadan havale, EFT, otomatik ödeme, bireysel kredi, kredi kartı ödemesi gibi çok çeşitli işlemleri de gerçekleştirebiliyor.

Gece Gündüz Hesabı günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Şekerbank bünyesinde daha önce vadeli hesabı bulunmayan müşteriler Gece Gündüz Hesabı’ndan yararlanabiliyor. Gece Gündüz Hesabı, her müşteri için bir adet açılıyor ve yalnızca TL cinsinde işlem yapılabiliyor. Hiç bakiye olmadan da Gece Gündüz Hesabı açılabiliyor. Ancak hesaptaki paraya faiz işleyebilmesi için alt limit 2000 TL, üst limit ise 100.000 TL olarak belirlenmiş. Bu limitlerin haricinde kalan miktara faiz uygulanmıyor.

Hesaba saat 17.00’dan sonra yatırılan para için ertesi gün valörlü faiz uygulanıyor. 17.00’dan sonra yatırılan bu paraya herhangi bir tasarruf uygulanamıyor. Yalnızca vadesiz hesapta daha önceden kalan miktarla işlem gerçekleştirilebiliyor.

Müşteri, Gece Gündüz Hesabı’nın tanımlandığı vadesiz hesabı, ATM’lerden inceleyebiliyor. ATM’lerden para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Şekerbank Gece Gündüz Hesabı Başvurusu

Gece Gündüz Hesabı’nı Şekerbank şubeleri, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanalları aracılığıyla açabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Şekerbank şubesine ya da Şekerbank internet sitesine başvurabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın