Ziraat Bankası Enerji Verimliği Kredisi Hakkında Genel Bilgiler

Ziraat Bankası Enerji Verimliliği kredisi, KOBİ’lerin iş gücü açısından verimliliklerine katkı sağlamak amacıyla planlanmasının yanı sıra kâr ve karlılık oranını da ön planda tutuyor.

Ziraat Bankası, sadece işletme aşamasında olan değil proje aşamasında olan ve finans desteğine ihtiyaç duyan sektörlerde finansman desteğini bu kredi ile birlikte sağlıyor.

Ana kaynak olarak Dünya Bankası gösterilen finansmanda, faiz oranlarının düşük tutulması ve vadelerin de aynı oranda uzatılması, Ziraat Bankası’nın KOBİ’ler ve büyük işletmeler ile aralarındaki farkı eritmesi amacıyla sunuluyor.

Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi

Kredi Özellikleri

Dünya Bankası ile ortak olarak yürütülen proje olan Enerji Verimliliği Kredisi’nde finansman desteği daha çok iş gücü oranını yükseltmek ve aynı zamanda küçük/orta ölçekli işletmelerde tasarrufu sağlamak amacını güdüyor. Orta ve küçük işletmelerin alabilecekleri verimi maksimum oranında desteklemek için sunulan kredi işletmelerin aynı zamanda yatırımlarını desteklemek amacıyla uygun faiz oranlarını sunuyor.

Ziraat Bankası, Enerji Verimliliği Kredisi’nin geri ödemeleri de işletmelerin bütçelerine uygun olarak planlanıyor. 8 seneye kadar varan vade olanağıyla beraber, Ziraat Bankası anapara ödemesini işletmelerden istemiyor.

Dönemlik olarak geri ödeme yapılabilecek şekilde sunulan kredide;3 aylık dönemlerde, 6 aylık dönemlerde ve yılda bir kez olarak işletmelere geri ödeme olanakları sunuluyor.

Enerji Verimliliği Kredisi, TL olarak sunulmasının yanı sıra döviz olarak USD üzerinden de sağlanıyor.

Enerji Verimliliği Kredisi fatura karşılığında sağlanıyor. Kredi alt limitleri; orta ölçekli işletmelerde 5 Milyon USD olarak, Ziraat Bankası KOBİ müşterileri için 3,5 Milyon USD olarak sunulduğu gibi kredi alt limiti olarak da 250.000 USD olarak gösteriliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın