Emeklilere Promosyon Gelecek mi?

Google Haberlere Abone Ol:

150 Lira Promosyon Gelebilir

Emeklilere promosyon için süren görüşmelerde bankalar 100 TL promosyon vermek için diretiyor. Türkiye Emekliler Derneği uzun zamandır böyle bir çalışma için uğraşıyordu. Ak Parti’nin seçim beyannamesinde de bu promosyonun yer alması ile birlikte promosyon iyice ciddiyet kazandı. Ak Parti seçim sonrasında vaatlerini yerine getirmek için promosyon konusuna da el attı.

SGK ila Türkiye Bankalar Birliği ve özel bankaların arasında çok çetin pazarlıklar oluyor. Ancak bankalar teklifi yükseltmeyince görüşmelerde sonuca varılamadı.

Bankalar yıllık 100 TL promosyon miktarının üzerine çıkmayı istemiyor. Ayrıca buna sebep olarak emekli vatandaşların aylıklarını gişelerden almasını ve bu maaşların hesapta kısa süre durmasından dolayı bu değeri artırmak istemiyor.

Bankalar SGK tarafından ödenen maaşların bankaya birkaç gün önceden yatırılması halinde 150 TL promosyon verebileceği belirtiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ’da bu konuda çalışma yapıyor. Ayrıca SGK rakamı yükseltmek için daha farklı çalışmalarda yapacak.

Ancak bu miktarda emeklileri mutlu edecek gibi durmuyor. Zira emekliler yılda bir maaş miktarı gibi promosyon beklerken bankalar 100 TL üstüne bile çıkmak istemiyor. Emekliler için 100 TL gibi bir promosyon çok az duruyor.

152 Milyarlık Emekli Maaşı

SGK tarafından 2015 yılı içinde toplam 497 bin 257 kişiye emekli aylığı bağlandı. Yeni maaş almaya başlayanlar ile birlikte geçen yıl toplam 152 milyar TL bankalar aracılığı ile ödeme yapıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.