E-Devlet’e Denizbank’tan Nasıl Giriş Sağlanır?

E-Devlet'e Denizbank'tan Nasıl Giriş Sağlanır? E-Devlet Nedir? E-Devlet Kapısı Nedir? Şifre Oluşturma ve Sıfırlama! Detaylar İçin...

0
E-Devlet'e Denizbank'tan Nasıl Giriş Sağlanır?

Finansal alanda çalışmalarını başarılı ve özverili şekilde yürüten Denizbank dur durak bilmiyor. Hizmetlerine her gün bir yenisini ekleyerek finans alanının en iyileri arasındaki yerini sabitliyor. Çalışmalarını kamusal alanda da hızlandıran Denizbank bu sefer yeni bir girişimle ortaya çıkıyor. E-Devlet girişine internet bankacılığı aracılığıyla da erişim sağlayarak müşterilerine yeni bir deneyim sunmaktadır. T.C ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı – Turksat ortaklığı ile düzenlenen projeyle, E-Devlet Girişiniz Denizbank’tan sağlanmaktadır.

E-Devlet Nedir?

Devlet tarafından  vatandaşlara sunulan hizmetlerin, dijital ortam üzerinden sunulması ve yönetilmesini amaçlayan bir platformdur. En kolay ve etkili bir şekilde vatandaşların kamusal ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlayan sistem, teknolojik gelişmelerin kamuya en etkin bir şekilde uyarlanması hedeflenmiştir.

E-Devlet Kapısı Nedir?

E-Devlet kapısı, kamu kuruluşlarının hizmetlerine dijital ortam üzerinden giriş yapmanızı sağlayacak internet sitesidir. Teknolojiyle iç içe bir bilgi ağıyla iletişim sağlamaktadır.

Denizbank Üzerinden Giriş Sağlama

E-Devlete, Denizbank aracılığıyla giriş sağlamak isteyen müşteriler İnternet Bankacılığı aracılığıyla giriş yapan bireyler ve firmalar, E-Devlet Kapısına erişim sağlayabilmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken tek yol, üst menüde yer alan E-Devlete Şifresiz Giriş sekmesine tıklamasıdır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra girişiniz otomatik olarak yapılacaktır.

Şifre Oluşturma ve Sıfırlama

Müşteriler dilerse, İnternet Bankacılığı aracılığıyla şifrelerini kendileri de Profilim bölümünden oluşturabilmektedir. E-Devlet Kapısı şifrenizi kendinize göre belirleyerek giriş sağlayabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumundaysa profilinizde kayıtlı cep telefonu ve mail adresiniz yoluyla  şifrenizi sıfırlamanız mümkündür. Üstelik bu yolla PTT’ye giderek  şifre zarfı derdiyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için cep telefonu ve mail bilgilerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin kaydını sistem içerisinden gerçekleştirmezseniz, şifrenizi unuttuğunuzda, bu yolu izleyemezsiniz. Bütün bu işlemleri tamamladıysanız, Şifremi Unuttum butonu aracılığıyla şifrenizi rahatlıkla sıfırlayabilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın