Ziraat Katılımdan Konut Finansmanı Fırsatı

0

Uygun Kar Payı 120 Ay Vade Seçeneği

Ziraat Katılım konut finansmanında 120 aya kadar varan vade seçenekleri var. Ayrıca bankadan alacağınız konutun ekspertiz değerinin yüzde 75’i değerine kadar konut finansmanı alabiliyorsunuz. Örneğin 200 bin TL’lik bir ev için 150 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Bu konut finansmanında banka oldukça uygun kar oranları sunmaktadır. 1 ila 60 ay vadeli konut finansmanında azami ve asgari olarak yüzde 1,15 kar payı bulunmaktadır. Vade 61 ay ila 120 ay arasında olursa bu finansmandan banka yüzde 1,20 oranında kar payı alacaktır.

Banka finansman tahsis ücreti olarak 1 ila 120 ay vade seçenekleri için sizden finansman bedelinin yüzde 0,5’ini tahsil edecektir. Örneğin 200 bin TL finansman alırsanız 1000 TL tahsis ücreti ödersiniz. Banka ekspertiz ücreti olarak da en az 415 TL en fazla da 1500 TL almaktadır. Bu değer eve göre değişmektedir. Ayrıca banka ipotek tesis ücreti olarak da 118 TL almaktadır.

Örneğin bankadan 100 bin TL kredi alıp 120 ay vade seçeneği kullanırsanız bu finansmanın size yıllık maliyeti yüzde 15,70 oranında olacaktır. Ayrıca banka hayat sigortası primi, DASK, Konut Sigortası ücretleri de alacaktır.

Bu konut finansmanında banka gerekli görmesi halinde ek teminat isteyebilir ancak genelde söz konusu finansmanın bankaya birinci derecede ipotek edilmesi yeterli olmaktadır. Ayrıca esnek ödeme koşulları ile bu finansmanı kolayca ödeyebilirsiniz. Bu finansmandan yararlanmak için size en yakın Ziraat Katılım şubesine gidebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın