Altın Fiyatlarındaki Son Durum

0

Gündemin darbe girişimiyle çalkalandığı şu sıralarda, Türkiye ekonomisi de bu gelişmelerden etkilenmiştir. Türk Lirası’nın dibe çakılmasıyla Dolar da büyük bir yükselişe geçmiştir. Altın fiyatları da darbe girişiminden nasibini alarak yükselişe geçen yatırım araçlarındandır. Peki altın fiyatlarında son durum ne?

Özellikle Türkiye’de nişanlarda, sünnetlerde, düğünlerde alıcısının artış gösterdiği altın birkaç gündür ülkedeki siyasi durumların etkisiyle çalkalanmalar yaşamaktadır. Tüketicinin de büyük bir merak içerisinde fiyatlarının yükselmesine rağmen tüketici altından vazgeçememektedir. Yatırım yapmak isten ve hediye almak isteyen altın alıcıları için son gelişmeler derlenmiştir.

Birkaç gündür vatandaşın yakın takibindeki altın fiyatları, Kapalıçarşı’da 129,81 liradan alışa geçti. Gram fiyatının alış fiyatı 129,81 lira olan altın 129,83 liradan satışa geçmiştir. Bileziklerin (22 ayar) alış fiyatı 112,34 lirayı gösterirken satışı 112,43 liradan gerçekleşmiştir. Düğünlerin vazgeçilmezi olan çeyrek altın fiyatlarının %0,20 artış gösterdiği piyasada çeyrek altın alışları, 197,08’den yapılırken satışlar, 201,56 lira üzerinden yapılmaktadır.

Yarım altın fiyatları 392,93 alış 403,11’den satış göstermektedir.  Cumhuriyet ve tam altın fiyatları birbirine yakın rakamlar izleyerek Cumhuriyet altını 813,00 liradan alış yapılıp 823,00 liradan satışı sağlanırken, tam altın alışı 812,95 satışıysa 833,34’tür. Altının kilogramı dolar ve Euro bazında da artış göstermiştir. Dolar bazında %0,16, Euro bazındaysa %0,38’lik bir artış sağlanmıştır. Altındaki artış tüketiciyi endişeye düşürürken şimdiden altının ne zaman düşüşe geçeceği sorusu akılları kurcalamaya başlamıştır.

                    

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın