Türkiye Finans’tan Uygun Konut Finansmanı

0

120 Ay Vade Seçeneği

Türkiye Finans konut finansmanında 120 aya kadar vade seçenekleri var. Banka bu konut finansmanında değişen vade seçenekleri için değişik kar oranları uyguluyor. 12 ay, 24 ay, 36 ay, 48 ay ve 60 ay vade seçenekleri için banka yüzde 1,20 oranında kar oranı uygulamaktadır. Ayrıca 72 ay, 84 ay, 96 ay, 108 ay ve 120 ay vade seçenekleri için ise yüzde 1,30 oranında kar oranı uyguluyor.

Banka bu finansman desteğinde finansman bedelinin yüzde 0,5’i oranında tahsis ücreti adı altında bedel tahsil ediyor. Örneğin 100 bin TL finansman alırsanız banka sizden 500 TL bedel alıyor. Ayrıca banka kar oranı yanı sıra ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti gibi bazı bedellerde tahsil ediyor. Ekspertiz ücreti konutun bulunduğu konuma göre değişiklik göstermektedir.

Artan taksitli, azalan taksitli ve ara ödemeli konut finansmanı alabilirsiniz. Bu finansman hakkında daha detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için size en yakın Türkiye Finans şubesine gidebilirsiniz.

Bu krediye başvuru için bazı belgeler gereklidir. Bunlar nüfus cüzdanı ya da ehliyet, gelir belgesi ya da maaş bordrosu, satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi gereklidir. Banka bu finansman için kefil ve ek belge talep etme hakkına sahiptir. Kefil için de finansman alan kişiden istenen belgeler istenecektir. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın